Aukščiausi valdžios atstovai ignoruoja karantino reikalavimus

0
805
Apsauginės kaukės nepatinka ne tik Šiaulių miesto merui Artūrui Viscokui, kuris šią savaitę dėl jos nedėvėjimo buvo įskųstas net policijai. Aiškėja, kad analogiškai elgiasi ir aukščiausi Radviliškio rajono savivaldybės vadovai. Toks jų elgesys taip pat jau spėjo papiktinti eilinius gyventojus – skundas jau pasiekė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariato pareigus.
Įskundė advokatas
Kad A. Visockas viešų susitikimų metu nedėvi kaukės, šią savaitę tapo aiško visiems, kuriems teko lankytis Šiaulių miesto savivaldybės tinklapyje. Paaiškėjo, kad merui darbe ne tik įprasta bendrauti su kitais be kaukės, bet dar ir maga tai pademonstruoti viešai. A. Visockas šią savaitę susitikęs Savivaldybėje su Seimo nariu Stasiu Tumėnu, kuris patenka į rizikos grupę, užsimanė nusifotografuoti. Nuotraukoje be kaukų buvo abu. Apie tokį karantino reikalavimo nepaisymą policiją informavo advokatas Egidijus Morkūnas. Apie adokato pareiškimą lrytas.lt žurnalisto paklaustas A. Visockas atsakė, kad, jo vertinimu, tai yra kelias bylas prieš jį ir savivaldybę pralaimėjusio advokato kerštas.
Radviliškio valdžios elitas – irgi be kaukių
Balandžio 16 dieną Radviliškio rajono savivaldybės vadovų spaudos konferencijos dalyvavęs vicemeras Mindaugas Pauliukas, Savivaldybės administracijos direktorė, ekstremaliųjų situacijų komisijos pirmininkė Jolanta Margaitienė, Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas, ekstremaliųjų situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius Justinas Pranys taip pat buvo “pamiršę” apsaugines veido kaukes. (Vaizdo įrašą galima pamatyti čia.)
Nuo balandžio 3 dienos visiems asmenims privaloma dėvėti kaukes viešose vietose, tačiau minėti asmenys reikalavimo nesilaikė. J. Pranio ir J. Margaitienės paaiškinimų nepavyko išgirsti, telefonu jie nebuvo pasiekiami. M. Pauliukas paklaustas apie savo poelgį aiškino, kad tai buvo labiau momentinė situacija.
“Ištisai dėviu kaukę ir dabar bendraudamas su Jumis, eidamas į laidotuves, esu su kauke. Tąkart vykstant spaudos konferencijai patekimas į Savivaldybės patalpas buvo labai stipriai ribojamas, atstumai buvo dideli. Pamenu, kad direktorė gavo žinutę į telefoną, kuri buvo susijusi su mūsų darbu. Neįžvelgiau kas ten buvo parašyta, tai tas astumas tapo artesnis nei du metrai. Spaudos konferenciją tuomet jau buvo besibaigianti”, – teigė M. Pauliukas.
Solidi bauda
Naujienų portalo “Visuomenės balsas” žiniomis, policija jau yra pradėjusi administracinę teiseną: vertinamas vaizdo įrašas, bus išklausomi valdžios atstovų paaiškinimai ir priimtas sprendimas.
Už Vyriausybės nutarimo reikalavimų nesilaikymą Administracinių nusižengimų kodeksas numato nuo 500 iki 1 tūkstančio 500 eurų baudą asmenims, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – baudą nuo 1 tūkstančio 500 iki 6 tūkstančių eurų.

Palikti komentarą

avatar