Grožio specialistės rengia peticiją: Vyriausybės prašo leisti teikti blakstienų ir antakių procedūras

0
453
Grožio industrijai – koronaviruso smūgis.

 

Blakstienų priauginimo ir antakių dažymo paslaugas teikiančios specialistės jaučiasi diskriminuojamos kirpėjų atžvilgiu. Prašo švelninti karantino sąlygas ir leisti joms dirbti. Šis noras toks didelis, jog rengiama peticija LR Vyriausybei.

“Prašau apsvarstyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ papunkčio 3.2.8. pakeitimą, išplečiant nedraudžiamų grožio paslaugų sąrašą, į jį įtraukiant blakstienoms ir antakiams atliekamas procedūras.
Prašau atsižvelgti į žemiau išvardintus praktinius aspektus dėl blakstienų ir antakių procedūrų teikimo, kurie patvirtina, kad būtent šios paslaugos gali būti teikiamos nesukeliant pavojaus kliento ar grožio meistro sveikatai.
1. Teikiant minėtas paslaugas grožio meistrai gali dėvėti apsaugines priemones visos procedūros metu (apsauginė veido kaukė, veido skydelis, vienkartinės pirštinės).
2. Klientas taip pat gali dėvėti apsauginę veido kaukę ir vienkartines pirštines visos procedūros metu (skirtingai nei teikiant kosmetologines ar barzdos skutimo paslaugas).
Pateikti argumentai leidžia teigti, kad blakstienoms ir antakiams atliekamas procedūras galima teikti saugiai, laikantis saugaus paslaugų teikimo kriterijų bei kitų visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų, ir jų įtraukimas į nedraudžiamų grožio paslaugų sąrašą turėtų būti apsvarstytas”, – peticijoje pažymi jos rengėja UAB Gabija Gasiūnaitė, UAB „Imperdecus“ direktorė.

Šią peticiją jau pasirašė daugiau kaip tūkstantis žmonių. Iš jų – 25 šiauliečiai. Ją galima pasirašyti čia.

Palikti komentarą

avatar