Autsaiderių dvikovoje – lygiosios

0
758
Radviliškio komandą į priekį išvedė puolėjas A.Juozapaitis. R.Benaičio nuotrauka.

Praėjusią savaitę savo namų stadione Radviliškio FK priėmė absoliutų lygos autsaiderį – Telšių Džiugo B komandos futbolininkus. Abi komandos buvo iškovojusios vos po vieną tašką ir dalinosi paskutine ir priešpaskutine lygos vietomis.

Mačas prasidėjo atkakliu šeimininkų spaudimu, o jaunieji Telšių futbolininkai buvo priversti ginti nuo pirmos rungtynių akimirkos. Radviliškiečiai iš karto perkėlė žaidimą į svečių aikštės pusę ir jau trečiąją žaidimo minutę šeimininkų puolėjas Agnius Juozapaitis nuginklavo Telšių komandos vartų sargą Vykintą Gaudiešių. Bet tai nesumažino Mindaugo Urbonavičiaus treniruojamų futbolininkų apetitą, todėl šie tik dar labiau užsivedė atakavo Džiugo vartus. Vieną po kitos atakos atremdavo telšiškiai, kol 32 minutę rezultatą padvigubina Radviliškio komandos kapitonas Mantas Martyšovas. 2-0 ir atrodo, kad reikalai išspręsti. Šeimininkai laukia arbitrės Rasos Grigonės švilpuko ir jau yra pasiruošę pėdinti į rūbinę. Ne tik sirgaliai pastebi, kad radviliškiečiai jau pavargę, todėl būtinas poilsis.

Padėtis ant vejos po pertraukos pasikeičia iš esmės. Tie, kurie puolė, priversti gintis. Telšių Džiugo jaunieji futbolininkai vis labiau įsidrąsina ir pradeda kabintis į gerkles šeimininkams. Juos atvykę jaunieji žemaičiai aplenkia greičiu. Šeimininkai nebespėja paskui atletiškesnį jaunimą, todėl Radviliškio treneris atlieka keitimus: į aikštę vietoje Tito Boriavičiaus ir Justo gulbino įbėga Rokas Gedminas ir Justas Martyšovas. Bet situacijos tai neišgelbėja, nes už kelių minučių varžovų kapitonas Aurimas Stulga 58 minutę nuginkluoja jaunąjį Radviliškio vartininką Matą Rimkūną. Pajutę kraujo skonį, Telšių futbolininkai dar labiau suįžūlėja sportine prasme ir deda pastangas išlyginti rezultatą bei namo parsivežti bent tašką. Nepraėjus nė penkioms minutėms rezultatą lygina tas pats A.Stulga. 2-2. Lygiosios netenkina Radviliškio komandos, kuri siekia pakilti nuo lentelės dugno. Deja, svečiai nepasiduoda. O atsiradusias progas stengiasi išnaudoti, todėl šeimininkams tenka dažnai skubėti ginti savųjų vartų.

Artėjant rungtynių pabaigai, šeimininkai pradėjo nebesusitvarkyti su emocijomis: pasipylė ne įvarčiai, o geltonos kortelės. Aštuoniasdešimt pirmąją minutę prieš save kortelę išvydo Darius Basevičius, kurį netrukus treneris pakeitė Arvaldu Augustinaičiu, dar už poros minučių teisėja R.Grigonė rodo kortelę ir Nerijui Volkovui. Paskutinėmis minutėmis pavargę radviliškiečiai stengiasi išlaikyti bent jau status quo, tuo tarpu žemaičių sostinės komandos žaidėjai atakuoja iš paskutiniųjų. Džiugo treneris Vijūnas Vasiliauskas likus vos trims minutėms iki kėlinio pabaigos į aikštę meta paskutinį savo turimą atsarginį žaidėją Modestą Vaičių, kuris pakeičia Domą Jankevičių. Svečių taktinis manevras ir rezervas nepasiteisina – Radviliškiui pavyksta apsiginti. Po rungtynių ne vienas sirgalius tribūnoje kalbėjo, kad trenerio M.Urbonavičiaus taktika remtis patyrusiais, bet vyresniais žaidėjais ne visiškai pasiteisino. Artimiausios rungtynės ir vėl namuose: Radviliškis priims FM Ateities vienuolikę, kuri aštuoniolikos komandų grupėje su trimis taškais yra vos vienu laipteliu aukščiau už FSK Radviliškio komandą.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia