Baisogalos gimnazistai mokomi masturbuotis

2
8717
Baisogalos gimnazisto mamai nepatiko lytiškumo pamokos, kurių metu demonstruojami lyties organai, kalbama apie masturbacijas, pratinama prie homoseksualumo.

Iš pamokų sugrįžusio šeštoko mama pasibaisėjo išgirdusi, ko mokama Baisogalos gimnazijoje. “Kalbėjo apie masturbaciją, menstruacijas, skaidrėse rodė moteriškus lytinius organus ir taip toliau”, – nustebimo neslėpė baisogalė. Tuo tarpu švietimo įstaigos direktorė Rita Juškevičienė tikino, kad viskas daroma pagal Švietimo ministerijos paruoštą lytiškumo programą.

Ažiotažas kilo baigiantis mokslo metams. Baisogalos gimnazija pasamdė viešąją įstaigą “Įvairovės ir edukacijos namai” ekspertus, kad mokiniams pateiktų žinių apie homoseksualumą ir masturbaciją. Anot direktorės, kaip ir pačių mokymus vedusių specialistų nuomone, tai yra vienas būdų ne tik pažinti save, savo kūną, bet ir seksualinio smurto prevencija, kai paauglys sugebėtų pasakyti NE.”

“Niekas per prievartą nebuvo verčiamas daryti tai, kas nepatinka. Netgi mano žiniomis, mokiniai, kurie norėjo fotografuoti moteriškas kūno dalis, buvo leidžiama tai daryti, nors teigiama priešingai. Šių mokymų tikslas – supažindinti su jautriais asmeniniais bei fiziologiniais dalykais pradėjusius bręsti paauglius. Lytinio švietimo programa vedė profesionalai, pasamdyti iš šalies. Pasikartosiu, niekas per ugdymo procesą nebuvo verčiamas ką nors daryti per prievartą. Be to, nei man, nei administracijai niekas neišsakė skundų ar pastabų”, – aiškino direktorė R.Juškevičienė.

Baisogalos gimnazijos direktorė Rita Juknevičienė į klausimą apie tinkamumą mokyti masturbacijos šeštokus atsakė: “Priklauso nuo žmogaus brendimo tikriausiai.”

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos biurokratams tokie mokymai nėra naujiena. Ministerijos atstovai nurodė, kad “lektoriams privalu vadovautis Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai programoje numatytais principais. Už šios programos įgyvendinimą yra atsakinga mokykla, tiksliau, jos vadovas.”

Ar naujasis švietimo ministras Gintautas Jakštas palaiko 6-8 klasių moksleivių lytiškumo programą, nėra žinoma, tačiau ankstesnės ministrės vadovaujami ministerijos klerkai nemato nieko ypatingai blogo.

Praėjusio šimtmečio septintame aštuntame dešimtmetyje Britanijoje mokiniai apie lytiškumą sužinodavo dar drastiškesniais būdais. Jiems ne tik buvo rodomos nuotraukos, bet į klases pakviesdavo aktorius. Šie prieš mokinius išsirengdavo nuogai taip parodydami, kaip keičiasi kūnas, kaip gyvai atrodo lyties organai. Bet kilus dideliam visuomenės nepasitenkinimui, tokios praktikos atsisakyta.

Anksčiau Britanijoje lytiškumas mokiniams buvo dėstomas nevengiant kontraversiškų metodų. Asociatyvi nuotrauka.

Papildyta mero K. Račkauskio komentaru.

Radviliškio rajono savivaldybės administracija iki šiol nėra gavusį skundų dėl Baisogalos gimnazijoje vykdomų mokymų per lytiškumo pamokas. Jeigu tokie skundai būtų gauti, jie būtų tiriami kompetencijos ribose. Už mokymo turinį bendrojo lavinimo mokyklose yra atsakinga LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei švietimo įstaigų vadovai. Artimiausiu metu meras planuoja susitikti su Baisogalos gimnazijos direktore ir su ja kalbėtis apie tai, ar šioje mokymo įstaigoje lytiškumo pamokos vedamos nenusižengiant ministro patvirtintoms Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos nuostatoms.

Meras K.Račkauskis ant “kilimėlio” kviesis R.Juškevičienę pasiaiškinti, ar mokymai apie masturbaciją gimnazistams atitinka Švietimo ministro patvirtintoms Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos nuostatoms.

2 KOMENTARAI

  1. Jei paugliam specialistai aiškina apie masturbaciją, vadinasi jie masturbuojasi. Ir tėvų del to neatsiklausia. Gal geriau jie tegu žino, kaip tai teisingai nekenkiant sau ir kitiems tai daryti, negu kada nors tampa tais, kurie po “ploščiais slepiasi”

  2. šlykštu skaityti! “Atsakingi kiti, nes mes”. Nejaugi NIEKAM nesukėlė nepasitenkinimo?! Neveltui Baisiogala – BAISUS GALAS laukia tokio miestelio kur žmonėm, tėvam ir motinom NUSISPJAUTI į tai ko mokinami jų vaikai mokyklose! Ir NIEKAS nekaltas? Apgailėtina! Aš esu krikščionė, mano vaikam viską ką reikia žinoti – tai kūnas ir organai ir KAM JIE YRA SKIRTI – o tai ne pasitenkinimą gauti! Tai yra nuodėmė ir tokios pamokos pažeidžia mano ir mano šeimos, mano tikėjimo orumą, mano teises! Mano vaikų teises į gyvenimą BE nuodėmės. Lytiškas aktas tarp vyro ir moters kurie yra sujungti santuoka yra visiškai priimtina ir apie tai mokinama ir sakoma, apie nėštumą. Bet apie homoseksualumą, masturbaciją ir kitas nuodemingas praktikas – aš PRIEŠ kad mano vaikus to mokintų! Tai yra man kaip ktikščionei NEPRIIMTINA.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia