Psichiškai nestabilus baisogalis užpuolė nepilnametę dukrą: mergaitė buvo tampoma už plaukų

0
1322
Šį savaitgalį rajone nuo girtų vyrų nukentėjo moterys ir net sugėrovas. Policija pradėjo ikiteisminius tyrimus.

Liepos dvyliktos naktį tuoj po vidurnakčio į Liepų gavės namus Baisogalos miestelyje skubėjo ne tik medikai, bet ir policija. Pareigūnus į vietą iškvietė moteris, susirūpinusi savo nepilnametės sesers sveikata ir gyvybe – prieš 2008 metais gimusią mergaitę smurtavo ne kas kitas, o jos girtas tėvas. Jam nustatytas daugiau nei pusantros promilės girtumas. Kodėl tokiu būdu buvo “auklėjama” dukra, kol kas nėra žinoma. Šeimoje be sumuštos mergaitės yra ir daugiau nepilnamečių vaikų.

Į vietą atvykę medikai apžiūrėjo sumuštąją, o po apžiūros paliko gydytis namuose. Tuo tarpu 1985 metais gimęs vyras buvo išvežtas, bet ne į areštinę, o psichiatrijos kliniką. Tai patvirtino ir Šiaulių AVPK atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė. Ji nurodė, kad Radviliškio rajono policijos komisariate yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

„Vaiko teisių gynėjai visuomet pasiruošę padėti šeimoms ir vaikams, reaguoja į kiekvieną gautą pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą. Ne išimtis ir šis atvejis. Gavę žinią, jog nepilnametė galimai patyrė smurtą, vykome į šeimą, kalbėjomės su vaiku bei jo artimaisiais, vertiname situaciją, pasiūlėme pagalbą, rekomendavome, į kokius specialistus šeima gali kreiptis. Kas kartą nagrinėdami pranešimą apie vaiko teisių pažeidimą visada bendraujame su kiekvienu šeimos nariu, išklausome vaiko nuomonę, jeigu pagal amžių ir sveikatos būklę jis gali ją išsakyti. Vertindami situaciją šeimoje, visada siekiame identifikuoti galimas problemas ir drauge ieškome geriausių sprendimo būdų, kurie padėtų šeimai įveikti sunkumus ir leistų kiekvienam jos nariui jaustis saugiai. Gali būti, kad krizių šeimos santykiuose kyla vaikui sulaukus paauglystės, todėl labai svarbu ieškoti pozityvių problemų sprendimo būdų. Paauglystė – sudėtingas vaiko raidos etapas, kurį dažnai lydi maištavimas, perteklinės emocijos. Suaugusiųjų atsakomybė yra su vaiku išsiaiškinti bei suprasti, kodėl ir kokiais atvejais įsiplieskia jo emocijos, kad šeimoje galėtume konstruktyviai išspręsti ginčą. Šiuo metu visi šeimos vaikai yra saugioje aplinkoje, jais tinkamai pasirūpinta. Įvykio aplinkybes tiria teisėsauga“, – situaciją komentavo Donatas Žakaris, Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos Šiaulių apskrities vadovas.

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia