Buvusi poliklinikos direktorė keliauja į teismą dėl 3 000 eurų kyšio

0
984
Greitu laiku buvusi Radviliškio poliklinikos direktorė mins teismų slenksčius - ją prokuroras kaltina reikalavus 3 000 tūkstančių eurų kyšį.

Radviliškio rajono pirminės priežiūros centrui, liaudyje labiau žinomai kaip poliklinika,  vadovavusi Irena Janušonienė stos prieš teismą. STT pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad ekonomistės išsilavinimą turinti buvusi direktorė reikalavo trijų tūkstančių eurų kyšį iš oro kondicionavimo sistemas įrenginėjančios įmonės. Už tai I.Janušonienė pažadėjo „pasirūpinti“, kad išskaidžius viešąjį pirkimą į mažesnes dalis „užsakymą“ gaus sutartos įmonės.

Baudžiamoji byla bus nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme, o kaltinimą palaikys Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj. Būtent šis prokuroras prieš beveik dešimtmetį nutempė į tą patį teismą konservatorių Antaną Čepononį ir jo bendražygius korupcinėje byloje.

Apie STT vykdytą ikiteisminį tyrimą ir pareikštus įtarimus rašėme dar 2021 metų pradžioje.Tada I.Janušonienė buvo nušalinta laikinai – vos vienam mėnesiui, tačiau vėliau sugrįžo į pareigas ir išdirbo beveik iki kadencijos pabaigos, kol pernai naujas meras Kazimieras Račkauskis ją atleido iš pareigų. Be to, I.Janušonienė pateikė dokumentus dalyvauti konkurse, bet į jį taip ir nebeatvyko.

Radviliškio poliklinikos direktorei I.Janušonienei pareikšti įtarimai korupcija

 

Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė spaudai Gabrielė Petkuvienė neįvardijo įmonės, iš kurios buvo reikalaujama kyšio. Peržvelgus viešųjų pirkimų portale CVP IS esančią informaciją ir pradėto ikiteisminio tyrimo datą, oro kondicionierius ir sistemas Radviliškio poliklinika įsigijo iš vos du darbuotojus turinčios UAB „Vėdinimo technikos“. 2018 metų pabaigoje Rolando Garnio įkurta įmonė įvykdė du pirkimus, sausį ir spalį, po 11  926 eurus 6 centus. Šių pirkimų metu buvo parduoti kondicionieriai. Anot Viešųjų pirkimų tarnybos atstovų pateiktos informacijos, iki 15 000 eurų be PVM sumos viešasis pirkimas gali būti atliktas supaprastinta tvarka, tai yra gali būti apklausiamas tik vienas tiekėjas.

Paklaustas, ar iš įmonės buvo reikalaujama kyšio, direktorius Rolandas Garnys tai paneigė tvirtindamas, jog tai galėjo būti kita įmonė, su kuria jis bendradarbiavo. Su pačia I.Janušoniene susisiekti dėl komentaro nepavyko.

Prokuratūros atstovai neatskleidžia kol kas, iš kokios įmonės I.Janušonienė reikalavo kyšio ir jį paėmė.
O pagal ikiteisminio tyrimo pradėjimo datą ir viešųjų pirkimų portale pateiktą informaciją tokia įmonė galėjo būti „Vėdinimo technika“. Tiesa, vieną sutartį direktorė pasirašė panašu net jos neskaičiusi – pirkėjo rekvizitai buvo klaidingi.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia