Buvusio mero sūnui dideli užsakymai iš biudžetinių įstaigų

1
6941
T.Simeliui pastaruoju metu sekasi gauti pelningus užsakymus iš įstaigų, kurioms vadovauja konservatorių partijų nariai.
Dovanos

Vytauto Simelio atžala Tadas gali džiaugtis nemenka sėkme kai kuriose rajono biudžetinėse įstaigose. Politiko sūnus, kuris ir pats kandidatavo pavasarį į Radviliškio rajono savivaldybės Tarybą su tėvo sąrašu, balandžio pabaigoje pasirašė dvi sutartis su Radviliškio miesto darželiais “Žvaigždutė” ir “Kregždutė”, kurių vertė 15 000 ir 10 000 eurų. Tūkstančiai eurų iš savivaldybės biudžeto bus mokama T.Simelio vadovaujamai įmonei “Volmeta” už vaikų pavėžėjimą. Trečias miesto darželis “Eglutė” šiemet nebeatnaujino sutarties, nes toje įstaigoje nebeliko nei vieno ugdytinio, kurį privalu vežti. Pernykštės sutartys buvo gerokai mažesnių verčių.

CVP IS esantys duomenys parodo, kad darželių vadovybė skirs didesnes sumas ugdytinių pavėžėjimui nei buvo pernai, nors kilometro kaina krito nuo 0,80 iki 0,66 centų. Pernai ŠSPC vaikus vežė už 0,40 cento, vėliau taryba kainą pakėlė iki 0,70 centų už vieną kilometrą vienam vaikui.

Įstaigų vadovių sąsajos tik su viena partija

Kitą dieną po naujojo mero inauguracijos “Žvaigždutės” darželio vadovė R.Ivanauskaitė suraitė parašą ant sutarties, kurios vertė 15 000 eurų.

Visų trijų darželių direktorės yra tiesiogiai susijusios su Radviliškio rajoną du dešimtmečius valdžiusio konservatorių partijos vietos skyriumi. Prieš tapdama “Žvaigždutės” vadove, Regina Ivanauskaitė ilgą laiką buvo konservatoriaus Seimo nario Vytauto Juozapaičio padėjėja.Direktorė su T.Simelio įmone “Volmeta” sutartį pasirašė kitą dieną, kai prisiekė naujoji rajono valdžia. Kam buvo reikalinga tokia skuba, lieka neaišku, nors pati direktorė tikina, jog paslauga labai reikalinga. Esą suteikiamos galimybės iš gilaus kaimo atvežti vaikus, kuriais pasirūpinti negalėtų pačios šeimos.

R.Ivanauskaitės kolegė ir ilgametė “Kregždutės” direktorė Jolanta Pranevičienė yra konservatoriaus Eugenijaus Pranevičiaus žmona.

E.Pranevičius buvo nuteistas už korupcinį nusikaltimą – už kyšininkavimą konservatoriui buvo skirta bauda.

E.Pranevičius praėjusią kadenciją buvo Tarybos narys ir vadovavo Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komitetui. Be to, konservatorių politikas buvo nuteistas už kyšininkavimą – 2015 metais Šiaulių apygardos teismas skyrė baudą už tai, kad E.Pranevičius kaip kyšį priėmė nemokamą kelionę į Paryžių iš tuometinės Savivaldybės įmonės “Radviliškio komunalinės paslaugos”.

Darželio direktorė J.Pranevičienė pasirašė 10 000 eurų vertės sutartį su T.Simelio vadovaujama įmone. Kadangi vadovė atostogauja, ją pavaduojanti direktorės pavaduotoja nieko konkretaus pasakyti negalėjo.

Trečioji vadovė Asta Varkulevičienė taip pat yra konservatorių partijos narė. Jos vadovaujamo darželio atstovų pateikta informacija gali klaidinti. Viešai prieinama informacija nėra tiksli, nes į sistema įkelta ne pati sutartis, kaip reikalauja įstatymas, o viešinamos “Volmetai” sumokamos sumos pagal sąskaitas faktūras. Šiuo metu vadovė atostogauja ir nieko paaiškinti negalėjo, nors įstaigos atstovai patvirtino, kad šiuo metu pavėžėjimo paslauga nėra perkama.

Pavežėjimas

V.Jakavičiaus vadovaujamoje įstaigoje skyriaus vedėju anksčiau dirbo ir pats T.Simelis. Dabar jis perėmė darželinukų pavėžėjimą iš V.Jakavičiaus ŠSPC.

Iki šiol darželinukų pavėžėjimu rūpindavosi Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centras. Šiai rajono biudžetinei įstaigai vadovauja dar vienas konservatorių partijos narys Vaidotas Jakavičius. Beje, T.Simelis prieš keletą metų pats buvo šio centro Transporto ir ūkio reikalų skyriaus vedėjas. Prieš perduodant darželinukų pavėžėjimą privačiam verslui, savivaldybei vieno vaiko pavėžimas už vieną kilometrą atseidavo 0,40 euro, o T.Simelio vadovaujama “Volmeta” veža už 0,66 euro. Tiesa, “Volmetos” direktorius tikina, kad dabar savivaldybė yra nustačiusi net 0,70 euro už vieną kilometrą pavėžėjimo įkainį.

Nėra nei protekcijų, nei didelio pelno

T.Simelis tikina, kad su sudaryti sutartis su biudžetinėmis įstaigomis nepadėjo nei tėvo V.Simelio statusas, nei praeitoje kadencijoje mero pareigos. Anot jo, viską jis pasidarė savo pastangomis, be jokio  tėvo ar kito asmens įsikišimo.

“Įstatymas [Viešųjų pirkimų – red.] leidžia iki 15 000 be PVM pirkti vieną iš vieno. Įstatymui nebuvo nusižengta. Manęs paklausė, aš sutikau, pasirašėme sutartis su darželiais. Bet čia pelno didelio nėra. Galite atvykti parodysiu. Per metus gal kokie tik du tūkstančiai gavosi. Pirkau geras padangas, taip pat naujas kėdutes vaikams vežti. Nesinori vežti nutrintomis. Važiavo mašina priekyje ir su akmeniu pataikė į stiklą, vėl išlaidos keli šimtai eurų naujam priekiniam stiklui. Niekas man čia nepadėjo ir nieko pagalbos neprašiau. Pagrindinė įmonės veikla – tai valymas. Vaikų vežiojimas daugiau nuostolinga, nes mes kaip privatus verslas mokinius vežame pigiau nei biudžetinės įstaigos patvirtinti įkainiais”, – paaiškino aplinkybes dėl pelningų sutarčių T.Simelis, “Volmetos” direktorius.

Buvęs meras V.Simelis tikina, kad su sūnaus Tado (kairėje) verslu neturi nieko bendro. Asmeninė Facebook nuotrauka.

Nejuokaukite, nėra jokio susitarimo

Paprašytas paaiškinti, kodėl jo sūnaus įmonei taip sekasi įstaigose, kurioms vadovauja konservatorių partijos nariai, buvęs rajono meras Vytautas Simelis be užuolankų atsakė: “Mano sūnus yra suaugęs ir aš jam nestoviu už nugaros. Ką jis dirba, kur ką veža, ne mano reikalas. Jei kas nors mano, kad aš susitariau dėl ko nors su konservatoriais, labai klysta. Man ne pakeliui su jais ir nieko jų neprašau. Kažkam matyt labai patogu apie mane leisti tokius gandus, tačiau dar kartą pasakysiu, kad neprašiau nieko dėl sūnaus. Ir tuo labiau neturiu jokių susitarimų su konservatoriais.”

 

2022 metai T.Simelio firmai buvo labai pelningi. Ar tokie pat bus 2023-ieji, parodys laikas, tačiau šių metų pradžioje iš darželių numatomos sumos už pavėžėjimą yra gerokai didesnės nei buvo pernai.

 

Ankstesnis straipsnisNesėkmingas E.Mončausko bandymas išsaugoti Tarybos nario mandatą
Kitas straipsnisKam mokėti daugiau, kai „Tele2“ pigiau? Operatorius mažina populiariausių interneto ir 5G planų kainas

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia