Nesėkmingas E.Mončausko bandymas išsaugoti Tarybos nario mandatą

0
961
E.Mončauskui nepavyko įtikinti teismo, kad sustabdytų VRK sprendimo galiojimą. Anot teisėjų, VRK priėmė teisėtą ir pagrįstą sprendimą panaikindama jam Tarybos nario įgaliojimus anksčiau laiko, nes politikas buvo nuteistas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Ketvirtadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas išnagrinėjo Ernesto Mončausko ir jį ginančios advokatės Monikos Kaluževičienės skundą. Buvęs politikas teismui apskundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą, kuriuo jam buvo panaikintas Tarybos nario mandatas Radviliškio rajono savivaldybės Taryboje.

Posėdis

Trijų teisėjų kolegija, kurią sudarė Ričardas Piličiauskas (pirmininkas), Arūnas Sutkevičius ir Veslava Ruska, išklausė buvusio politiko advokatės argumentus. Anot teisininkės, mandatas buvo atimtas neteisėtai, nes ne po bet kokio apkaltinamojo teismo nuosprendžio turi būti tai padaryta, o tik tada, kai teismas tai nurodo nuosprendyje. Kitas E.Mončausko interesus atstovaujančios sesers argumentas buvo, kad nusikaltimas buvo padarytas, kai tuo metu E.Mončauskas nebuvo nei politiku, nei valdininku.

Nepagrįstas

Teismas išklausęs abiejų pusių argumentus, atmetė E.Mončausko ir jo gynėjos skundą kaip nepagrįstą. Teisėjams nekilo abejonių dėl VRK sprendimo teisėtumo. Be to, kaip teismas pažymėjo VRK nariai turi teisę išreikšti savo nuomonę priimdami vienokius ar kitokius sprendimus. M.Kaluževičienė apkaltino Olgą Kilkinovą šališkumu ir neobjektyvumu, tačiau nutartyje teismas atskirai pasisakė dėl šios VRK narės išsakytos pozicijos. Anot teisėjų, nėra pagrindo manyti, kad ši VRK narė pasisakydama prieš VRK nariams priimant E.Mončauskui nepalankų sprendimą buvo kaip nors suinteresuota baigtimi ar buvo nešališka.

Be kovos žada nepasiduoti

E.Mončauskas ir jo advokatė teismui patvirtino, kad yra ruošiamas kasacinis skundas Lietuvos aukščiausiajam teismui dėl Šiaulių apygardos teismo apkaltinamojo nuosprendžio. Šis teismas gegužės mėnesio viduryje nuteisė E.Mončauską ir kitus šešis vyrus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Buvęs Radviliškio miesto seniūnas jam paskirtą 100 MGL baudą (3766 eurai) sumokėjo kitą dieną po įsigaliojusio nuosprendžio paskelbimo.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia