Dalis verslas atstovų ignoruoja karantiną: veikia barai, grožio salonai

0
570

 

Pastarosiomis dienomis didelė Šiaulių apskrities policijos sulaukiamų pranešimų dalis – tai pranešimai apie karantino taisyklių pažeidimus. Nuo karantino pradžios sulaukta beveik 200 tokių pranešimų: iš Šiaulių miesto -51 , iš Šiaulių rajono -28, iš Radviliškio rajono – 36, iš Joniškio rajono -32 , iš Pakruojo rajono -19 , iš Raseinių rajono – 29.

Didžioji dauguma pažeidimų – apie saviizoliacijos taisyklių nesilaikymą. Gavę tokius pranešimus, policijos pareigūnai telefonu susisiekia su nurodytais asmenimis. Kartais informacija nepasitvietina, kartais žmonėms saviizoliacijos laikas būna jau pasibaigęs, kiti tikina, kad saviizoliacijos laikosi. Visais atvejais gyventojams primenama atsakomybė už saviizoliacijos taisyklių pažeidimą ir informacija apie juos perduodama Nacionaliniam  visuomenės sveikatos centrui.

Kovo 24-osios popietę užfiksavo Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, kontroliavę, kaip laikomasi karantino apribojimų. Gruzdžiuose jie pastebėjo prie vieno pastato besibūriuojančius žmones ir pamatė, kad tame pastate įsikūrusi ūkinių prekių parduotuvė dirba. Iš lauko pusės, parduotuvės palangėje, buvo įrengta prekių vitrina, o parduotuvės savininkas, dėvintis kaukę, stovėjo iš vidaus, už praverto lango. Tačiau prie parduotuvės susirinkę žmonės buvo be jokių apsaugos priemonių. Policijos pareigūnų nurodymą skirstytis jie išgirdo ir susibūrimo vietą paliko, pardavėjas užrakino parduotuvę. Jo laukia atsakomybė už žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą.

Karantino metu draudžiama teikti ir grožio paslaugas. Tačiau atsiranda gudručių, kurie, uždarę  salonus, tokias paslaugas siūlosi atlikti savo namuose. Šiaulių policiją pasiekė žinia apie paslaugas namuose siūlančią manikiūro meistrę. Nesuvokiama, kaip moteris nesupranta: teikdama paslaugas  tiek salone, tiek namuose, ji kontaktuoja su žmonėmis, kurie gali platinti virusą, o po to ji ir pati gali tapti jo platintoja.

Pareigūnams tenka vykti  daryti tvarkos ir mokyklų bei gyvenamųjų namų žaidimų aikštelėse, nes čia renkasi nepilnamečiai, kurie  nepaiso nurodymo viešose erdvėse būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikams. Kovo 24 dieną policijos pareigūnai vyko jaunimo susibūrimų nutraukti Šiauliuose į Dainų g. gyvenamojo namo kiemą, ”Romuvos“ gimnazijos krepšinio aikštelę, Kuršėnuose į Daugėlių mokyklos teritoriją, Radviliškyje į Gražinos g. esančios mokyklos stadioną ir Transporto g. esančią vaikų žaidimo aikštelę. 

Taigi, sirgti nenori nė vienas, o laikytis karantino priimtina ne visiems. Žmonės mano, kad karantino taisyklės galioja visiems kitiems, tik – ne jiems. O pradėti reikėtų, būtent, nuo savęs

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė 

Palikti komentarą

avatar