Direkcija paaiškino kalnelių įrengimą perėjoje žudikėje

0
977

Kuršėnuose, Ventos ir Sodų gatvių perėjoje įrengti 8 centimetrų aukščio kalneliai – tik laikina saugaus eismo priemonė. Taip savo sprendimą aiškina Kelių direkcijos atstovai.

Anot Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėjos Ritos Žadeikytės, Lietuvos automobilių kelių direkcija po skaudžių įvykių Kuršėnuose, perėjoje ties Ventos ir Sodo gatvių, jai priklausančio magistralinio kelio A11 Šiauliai-Palanga 26,032 kilometre, po Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės, Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro, rajono tarybos nario Martyno Rusteikos, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Ramūno Sarapo raštų ir kreipimųsi – kada šioje vietoje bus įrengtos eismo saugumo priemonės, taip pat, kodėl šioje pavojingoje perėjoje įrengti saugumo kalneliai kelia abejonių dėl veiksmingo poveikio, lapkričio 19-ąją pateikė atsakymą.

Rašte, kurį pasirašė Lietuvos automobilių kelių direkcijos Administravimo departamento direktorius, atliekantis Transporto infrastruktūros statybos ir priežiūros departamento direktoriaus pareigas Remigijus Lipkevičius, rašoma, kodėl buvo įrengti nemažai emocijų ir nuostabos sukėlę išilgai kelio įrengti vos 8 centimetrų aukščio kalneliai: „Kaip laikiną eismo saugos priemonę, iki kol bus sėkmingai įvykdytos reikalingos viešųjų pirkimų procedūros, Kelių direkcija prieš pėsčiųjų perėją įrengė iškilius greičio palaikymo kalnelius. Tvarkant pėsčiųjų perėją pagal parengtą projektą, kalneliai bus demontuoti“.

Šiame rašte Lietuvos automobilių kelių direkcija paaiškina, kad „visos pėsčiųjų perėjos tvarkomos pagal Kelių direkcijos direktoriaus patvirtintą prioritetinę rekonstruotinų bei naikintinų pėsčiųjų perėjų eilę visame valstybinės reikšmės kelių tinkle. Nustatyta, kad visame valstybinės reikšmės kelių tinkle yra 1721 pėsčiųjų perėja, kurią reikia atnaujinti ar panaikinti“.

Rašte teigiama, kad šių pėsčiųjų perėjų tvarkymas vyks trimis etapais, o Kuršėnuose, Ventos ir Sodo gatvių sankryžoje esanti perėja yra prioritetinės eilės 398 vietoje ir numatyta tvarkyti pirmuoju etapu.

„Pirmojo etapo tvarkymo darbai buvo numatyti 2018-2019 metais, tačiau dėl ne kartą skelbtų ir neįvykusių viešųjų pirkimų nepavyko planuotu laiku I etapo pėsčiųjų perėjų sutvarkyti“, todėl minėtieji kalneliai ir buvo įrengti.

Prieš minėtą perėją iš abiejų pusių yra pastatyti kelio ženklai, įspėjantys, kad įrengti greičio mažinimo kalneliai, taip pat ribojamas greitis.

Kol Lietuvos automobilių kelių direkcija įrengs šioje perėjoje jų numatytus saugumo įrenginius, Šiaulių rajono savivaldybės vadovai, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai ir pareigūnai prašo gyventojų laikytis itin griežtų saugumo priemonių ir eismo taisyklių bei paisyti visų šioje vietoje pastatytų kelio ženklų, saugoti vieni kitų gyvybę ir sveikatą, būti itin atidiems ir vairuotojams, ir pėstiesiems, vilkėti šviesą atspindinčias liemenes, segėti atšvaitus ir tik įsitikinus, kad yra saugu – įvažiuoti ar įeiti į perėją.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia