Domėjimasis benamiais redaktorei atsirūgo – teismas skyrė didžiulę baudą

0
726
"Radviliškio krašto" redaktorei A.Jasilionienei teismas skyrė 500 eurų baudą.

Karantinas sunkus metas visiems, o labiausiai kenčia vargingiausi žmonės. Radviliškio rajone benamių apgyvendinimu rūpinasi nevyriausybinė organizacija „Radviliškio krašto žmonių su negalia sąjunga“. Infekcinės ligos protrūkis ir paskelbta pandemija – ne priežastis nesirūpinti tais, kurie nesugeba savimi pasirūpinti. Gavusi informacijos apie prastas sąlygas Radviliškio nakvynės namuose, Auksė Jasilionienė net nenumanė, kad tikrindama faktus vietoje užsidirbs nemenką 500 eurų dydžio baudą.

Viso ko pradžia

Viskas prasidėjo, kai “Radviliškio krašto” savaitraštis gavo benamio skundą paskelbus karantiną. Benamis ir kiti likimo nuskriaustieji tvirtino, kad nakvynės namuose sąlygos primena kone konclagerį ir jais niekas tinkamai nesirūpina. Vienas Tarybos narių nieko nelaukdamas kartu su laikraščio redaktore A.Jasilioniene išskubėjo į vietą. Pasak jų, jiems rūpėjo nušviesti, kas ir kaip negerai padaryta, ir kodėl benamiais niekas nenori rūpintis.

Draudimų nebuvo

Atvykusi į Maironio gatvėje įsikūrusius nakvynės namus, žurnalistinį tyrimą atliekanti A.Jasilionienė nepastebėjo jokių perspėjimų ar draudimų. Tą teismo posėdžio metu pripažino minėtos sąjungos pirmininkė bei namų administratorė Jūratė Čiūdalienė bei prižiūrėtoja Irena Rulienė. Nenujausdama nieko blogo, redaktorė surinko medžiagą apie benamius, kurie net maistą turi virtis kibire. Pavojus atėjo gerokai vėliau.

Kerštas?

Po kurio laiko A.Jasilionienė gavo šaukimą į policiją. Tyrėjas Marius Alčauskis jai surašė protokolą ir medžiagą nagrinėti išsiuntė teismui. Protokole pareigūnas surašė visas galimo administracinio pažeidimo aplinkybės ir paprašė teismo redaktorei skirti baudą. Tačiau paaiškėjo, kad pareiškimą Radviliškio rajono policijos komisariatas gavo po to, kai buvo publikuota straipsnis su šokiruojančiomis detalėmis. Nėra kol kas jokių duomenų, leidžiančių manyti, kad Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atsakingi asmenys būtų dėl to pradėję tyrimą. Vis tik sąjungai sumokama po 26 tūkst. 330 eurų už benamių apgyvendinimą šaltuoju metu laikotarpiu.

Gailestingas teismas

Administracinę bylą išnagrinėjusi teisėja V.Šiukštienė paaiškino savaitraščio redaktorei, kad darydama administracinį pažeidimą, ji veikė ne kaip fizinis, o kaip juridinio asmens atstovas. Todėl minimali bauda už karantino sąlygų nesilaikymą yra ne 500 eurų, o pusantro tūkstančio. Išgirdusi, kokia bauda jai gresia, A.Jasilionienė sunkiai galėjo ant kojų išsilaikyti. Tiesa, teismas nustatė, kad nakvynės namų administracija taipogi netinkamai laikėsi karantino reikalavimų. Kadangi nebuvo padaryta jokia esminė žala, teismas tris kartus sumažino baudos dydį. Kol kas nutarimas nėra įsiteisėjęs, ir savaitraščio redaktorė jį žada skųsti Šiaulių apygardos teismui.

Naujausiame savaitraščio „Visuomenės balsas“ numeryje

Palikti komentarą

avatar