Kostas Ligeita. Kur ritasi Radviliškio futbolas arba kas iš sportininkams skirto finansavimo pelnosi?

0
261
Treneriui pasukus į politiką, klubas pradėjo ristis žemyn, nors ir gavo dvigubai daugiau pinigų iš biudžeto.
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Lietuvoje futbolas neturi gero vardo. Daugiausiai dėl šioje sporto šakoje daromų įvairiausių machinacijų ir nešvarių susitarimų. Radviliškis – tikrai ne išimtis. Po paskutinio „Radviliškio“ komandos futbolininkų pralaimėjimo būtina kalbėtis, kur link eina ne tik futbolas, o ir viso rajono sportas. Šiuo metu vienas po kito už sportą atsakinguose postuose atsiranda nauji veidai, kurie turėtų atnešti naujus pokyčius, nes dabartinė situacija, mažų mažiausiai yra keistoka. Savivaldybės pinigų dalybose savi nusigriebia grietinėlę, tuo tarpu likusiems klubams ar treneriams net dėl likusių trupinių tenka kovoti tarsi už gyvybę. Tačiau „Radviliškio“ futbolo komandos būklė ir pasiekimai tarsi veidrodžio atspindys puikiai nušviečia visą sporto situaciją rajone – sudaromos šiltnamio sąlygos saviems susikurti gerbūvį sporto vardu.

Kalbama, kad prieš keletą metų „Radviliškio“ futbolo klubą įkūrę entuziastai norėjo sudaryti konkurenciją tuo metu I lygoje rungtyniavusiam kitam miesto klubui „Lokomotyvas“. Priežastis, esą, buvusi ta, kad antroje pagal pajėgumą Lietuvos futbolo lygoje rungtyniaujančios komandos treneris visiškai nepasitiki radviliškiečiais, tad Radviliškio miesto garbę „Lokomotyvo“ gretose daugiausiai pradėjo ginti vilniečiai su panevėžiečiais. Radviliškiečiai retai gaudavo progą pasireikšti ant žolės. O kai dar ir Savivaldybė į dviejų komandų ginčą savo trigrašį įkišo, reikalai nuo 1971 metų įkurtam klubui tapo katastrofiški ir pražūtingi.

Sporte, ypač regionuose, panašu, kad be politikos negali žengti nė žingsnio. Nes bet kokiems klubams ar su sportu susijusiems būreliams išgyventi be Savivaldybės biudžeto paramos paprasčiausiai beveik neįmanoma. O nuo čia prasideda stumdymaisi prie stalo dėl didesnio kąsnio. Pinigų dalybose laimi tie, kurie turi priėjimą prie aukščiausios rajono valdžios ir yra įgiję prielankumą.

Prie „Radviliškio“ futbolo klubo įkūrimo prisidėjo buvęs rajono meras Vytautas Simelis, Švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vedėjas Anicetas Savickas, treneris Mindaugas Urbonavičius. Naujai suburta komanda pradėjo nuo žemiausio laiptelio ir žingsnis po žingsnio tolygiai kopė aukštyn. Kol pernai netapo II lygos Vakarų zonos nugalėtojais. Tarsi išpuikęs milijoniniu kontraktu pamalonintas futbolininkas, žaidžiantysis treneris M.Urbonavičius pradėjo diktuoti sąlygas Savivaldybei. Sportininkas lyg niekur nieko pateikė pasiūlymą Švietimo, kultūros ir sporto komitetui. Tada jis politikams sakė, kad Savivaldybė turi dvi galimybes: arba klubui skirti papildomai ne mažiau kaip 60 tūkst. eurų, nes tiek kainuoja startinis I lygos mokestis, arba papildomus 35 tūkst. eurų per metus ir „Radviliškis“ liks II lygoje. Žinoma, jis nusimatė žaisti ir III lygoje bei veteranų grupėje. Dėl tikslų, komanda juos surašė į projektų aprašymus, tačiau valdininkams nevalia judinti itin prastai rungtyniaujančio klubo ir jo trenerio. Normalus investuotojas pareikalautų trenerio galvos, bet Radviliškyje daug dalykų vyksta nenormaliai, tad su savo šilta kėde treneriui nereikės atsisveikinti. Bent jau dabar.

Nereikia spėlioti, ar bendrapartiečiai sutiko su trenerio reikalavimu duoti dar daugiau pinigų. Lėšos buvo skirtos, tačiau tai negarantavo pergalių. Dar daugiau. Nors II lygoje klubas rodo itin prastus rezultatus, niekas nesiruošia aiškintis to priežasčių. Maža to, šiemet klubas su jaunaisiais Radviliškio futbolininkais elgiasi lygiai taip pat, dėl ko pats klubas atsirado – Radviliškio jaunimas per varžybas trina suolus, kai už juos veteranai žaidžia. Beje, 2016 metais „Lokomotyvas“ galutinai išsivaikščiojo, tad „Radviliškio“ futbolo klubas liko be jokios vietos konkurencijos.

Baigiantis sezonui, padėtis II lygos turnyrinėje lentelėje daugiau nei tragiška. Paskutinėse rungtynėse Radviliškio komanda buvo sutriuškinta rezultatu 3-0 ir nukrito į aštuntą lentelės vietą iš 12 dalyvių. Iš pernykščių čempionų neliko net šešėlio. Tiesa, komandą dėl nesutarimų su treneriu paliko lygos rezultatyviausias puolėjas Deividas Dargužas, kuris šiemet nusprendė ginti gretimo miesto Kelmės futbolo komandos garbę III lygoje ir šioje lygoje yra taipogi rezultatyviausias.

Akivaizdu, kad komandoje nėra sutarimo, o trenerio noras bėgioti po aikštę yra tapęs svarbesniu nei ruošti jaunimą ir dirbti su vaikais. Pabaigai reikėtų pastebėti, kad šis klubas yra įgavęs išskirtinį rajono vadovų palankumą, tad jis vienintelis nemoka už centrinio stadiono naudojimąsi. Kodėl taikomi dvigubi standartai, atspėti nėra sunku. Per paskutinius savivaldos rinkimus M.Urbonavičus kandidatavo į Tarybą kartu su valdančiąja konservatorių partija, kuri rajoną valdo jau porą dešimtmečių.

 

P.s. Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su straipsnio autoriaus nuomone.

TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar