Šimtametė Elzė iš Radviliškio – sveikatos pavydi kelis kartus jaunesni

0
431
Šimtametė Elzė Andriulaitienė su savo šeimos gydytoja ir slaugytoja.
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Pasveikinta 100 metų sulaukusi Radviliškyje gyvenanti Elzė Andriulaitienė. Gimusi ir augusi Pakruojo rajone, Mažionių kaime, jaunystėje už tai, kad su tėvais turėjo ir dirbo žemę, su visa šeima ištremta į Sibirą, garbingo jubiliejaus sulaukusi ponia Elzė šiandien jau dešimt metų gyvena Radviliškyje.

Gyvena šimtametė pas dukrą Ramutę, kuri prižiūri bei rūpinasi mama. „Oi, mano mama dar labai stipri, ačiū ją gydančiai gydytojai Vidai Janulaitienei ir slaugytojai. Dar ir į lauką išeinam pasivaikščioti, o seniau vasaromis ir Mažionių kaime gyvendavom, tik žiemodavom Radviliškyje“, –  sako ponia Ramutė.

Jubiliatė, jaunystėje ištremta į Sibirą, ten įsimylėjo būsimąjį vyrą Alfonsą, su juo sukūrė šeimą, susilaukė vienintelės dukters Ramutės. Sunkiomis sąlygomis gyveno tremtyje, dirbo miško darbus, o vilties ir stiprybės gyventi sėmėsi iš prisiminimų apie tėviškę, apie gimtus namus Mažionių kaime. O ir dukrą reikėjo užauginti, reikėjo išgyventi. Grįžusių į Lietuvą iš tremties niekas registruoti jų gimtojoje šalyje nenorėjo, tad iš pradžių jie įsikūrė Latvijoje. Vėliau ir mama, ir dukra dirbo Joniškyje, pavyzdiniame tarybiniame ūkyje. „Daug ir sunkiai mama dirbdavo, naktimis prie besiparšiuojančių paršavedžių budėdavo, tad nelabai ją namie ir matydavome“, – prisiminimais dalijosi ponia Ramutė.

„Gerai gyvenome pas tėvus Mažionių kaime prie Mūšos. Prie ūkio dirbdavom, po darbų, po šienapjūtės sušilę, pavargę sukrisdavom į Mūšą išsimaudyti, nuovargį kaip ranka nuimdavo. Tėvelis, brolis žuvies prigaudydavo, mamutė iškepdavo, skaniai šviežut šviežutėlę žuvį valgydavome“, – prisiminimais apie vaikystę ir jaunystę, praleistą gimtajame kaime, dalijosi labai garbingo gyvenimo metų sulaukusi jubiliatė Elzė.

„Mama ir prie stalo pasėdi su visais per šventes, ir pabendrauja, ir savo gyvenimą prisimena, papasakoja istorijų. Va 100 metų jubiliejaus proga didelį giminės suėjimą padarėme“, – švenčių planais pasidalino jubiliatės dukra Ramutė. Pasak jos, mama – ilgiausiai iš visos giminės gyvenanti. „Buvo sulaukusiųjų daugiau nei 90-ties metų, bet 100 metų sulaukė tik mama“,  – sakė ji.

Ponia Elzė turi du anūkus, užsienyje bet proanūkių dar nėra. „Neskuba dabar jaunimas“, – juokavo ponia Ramutė. Anūkai Vytautas ir Ieva dirba užsienyje.

TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar