Draudikai įspėja: laukia avaringasis pirmadienis

0
1376
Jeigu pripažintume savo pasikeitusią psichologinę savijauta, labai tikėtina, avaringų situacijų išvengtume. (asociatyvi nuotr.)
Dovanos

Laiko persukimas ne tik veikia žmonių savijautą, bet ir turi įtakos avaringumui. Draudikų pateikta statistika šokiruoja: kaskart kiekvieną savaitgali po laiko persukimo avarijų skaičius išauga net ketvirtadaliu.

Avarijos siejamos su pasikeitusia savijauta

Kaip minima draudimo bendrovės BTA pranešime spaudai, išnagrinėjus pastarųjų trejų metų duomenis paaiškėjo, jog po laiko pasukimo paskutinį spalio savaitgalį, artimiausią pirmadienį eismo įvykių skaičius šokteli net 25 proc. palyginus su kitomis darbo dienomis.

Bendrovės Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis viešai teigia, kad tokia eismo įvykių pokyčių dinamika neturėtų stebinti. Ši tendencija siejama su tuo, kad žmonės patiria daugiau streso, esama daugiau skubėjimo, tad ir daugiau smulkių eismo įvykių.

Visgi nepaisant šios statistikos tikima, kad avarijų išvengti įmanoma. Ruošiantis važiuoti pirmadienį reikėtų turėti omenyje, kad tai yra būtent ta diena, kai tikimybė patekti į eismo įvykį – išauga. Rekomenduojama apsišarvuoti kantrybe ir vairuoti ypač atsargiai.

Žmonių norų niekas nepaiso

Dauguma europiečių ir lietuvių laiko sukinėjimo norėtų atsisakyti. Tai patvirtina praėjusių metų vasarą 28-iose Bendrijos narėse rengta apklausa.

2018 metais net 4,6 mln. žmonių dalyvavo apklausoje dėl laiko sukiojimo ir 80 proc. jų pasisakė prieš šią praktiką. Skelbta, jog tai didžiausio apklausos dalyvių skaičiaus sulaukusi apklausa ES istorijoje.

Ankstesnis straipsnisRadviliškiečiai permokėjo už šilumą – oficialiai teigia ekspertai iš VERT (Kainų komisija)
Kitas straipsnisIšmušė du dantis – padarė žalos už 500 eurų

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia