Ekonomika pagal Jurgį neatsipirko – prokurorai reikalauja grąžinti lėšas

0
478
J.Baublys jau trečias politikas, iš kurio prokurorai siekia į savivaldybės biudžetą sugrąžinti lėšas. Prieš tai buvo konservatoriai Justinas Kvėglys ir Gabrielius Verdingas.
Dovanos

Prokuratūros atstovai praneša, kad teismui perduodama dar viena byla, susijusi su Radviliškio politikai. Šįkart dėl patirtų kanceliarinių išlaidų Temidei aiškintis turės darbietis Jurgis Baublys. Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje atlikto tyrimo duomenimis, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos buhalterijai J. Baublys 2019–2023 metų kadencijos laikotarpiu pateikė apmokėti sąskaitas, kad kaip tarybos narys jis už degalus išleido 13 125 eurus, už transporto priemonių remontą – 2 595 eurus, o už kanceliarines išlaidas – 138 eurus.

Nors tarybos nariui priklausantys automobiliai varomi tik dyzelinu, kadencijos laikotarpiu buvo piltas ne tik minėtas kuras, bet ir benzinas bei dujos. Surinkta duomenų, kad 28 kartus degalai pilti 2 kartus per dieną, o vieną kartą – net 3 kartus, kai kuriais atvejais – ir kas keliolika minučių. Už degalus atsiskaityta 18 skirtingų banko mokėjimo kortelių. Degalai pilti ir J. Baubliui dalyvaujant Tarybos posėdžiuose. Ilgametis Darbo partijos narys taip pat savivaldybei pateikė atlyginti remonto išlaidas nenustatytoms transporto priemonėms, taip pat įsigijo trijų skirtingų išmatavimų 14 vnt. padangų. Padangos pirktos ir visi automobilių remonto darbai atlikti uždarojoje akcinėje bendrovėje, kurios vienintelis akcininkas yra pats J. Baublys.

Be to, prokurorai nustatė, kad J. Baubliui dėl ligos buvo mokamos ligos išmokos, tačiau tuo laikotarpiu Radviliškio rajono savivaldybei buvo teikiami dokumentai dėl išlaidų – 1 412 eurų – atlyginimo.

Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras gegužės 31 d. pateikė civilinį ieškinį, kuriuo Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų prašo Radviliškio rajono savivaldybės naudai iš verslininko J. Baublio priteisti 11 976 eurus.

Kalbinamas Darbo partijos narys stebėjosi, kad byla pasiekė teismą. Anot jo, su juo niekas nekalbėjo, jam tokios informacijos niekas nepranešė. J.Baublys jau yra trečiasis politikas, atsidūręs teisme, ir portalo duomenimis, tai dar net ne paskutinis politikas, iš kurio prokurorai sieks išsiieškoti biudžeto lėšas.

Parengta pagal prokuratūros pranešimą.

Ankstesnis straipsnisRadviliškio rajone vyks “ATEITIES ŪKIO” renginys ir lauko dienos
Kitas straipsnisAkmenė 4-2 nokautavo Radviliškį

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia