Elektroninis bilietas braunasi į rajoną

0
310
Radviliškio rajono savivaldybės taryba ketina pritarti projektui ir pasirašyti jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį su Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybėmis bei UAB „Busturas“. (Radviliškio rajono savivaldybės nuotr.)
Dovanos

Viešojo transporto keleiviams artimiausiu metu nebereikės ieškoti grynųjų pinigų. Bent jau nebebus tokios būtinybės, nes turėtų atsirasti nauja alternatyva. Savivaldybės taryba šią savaitę apsisprendė dėl elektroninio bilieto įdiegimo sistemos. Už šią naujovę balsavo 19 rajono tarybos narių.

Partnerystė

Projektas „Bendra, atvira elektroninio bilieto sistema Šiaulių regiono viešajame transporte“ numato įdiegti modernią elektroninio bilieto sistemą, kuri leis keleiviams patogiai ir efektyviai atsiskaityti už keliones. Radviliškio rajono savivaldybės taryba ketina pritarti projektui ir pasirašyti jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį su Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybėmis bei UAB „Busturas“. Projektui finansuoti bus skirtos lėšos iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės plano „Naujos kartos Lietuva“, o bendra tinkamų finansuoti išlaidų suma sudarys 4 063 668,08 eurus. Didžioji dalis šios sumos bus skiriama iš ekonomikos gaivinimo fondo, o PVM išlaidos bus finansuojamos iš valstybės biudžeto.

Projekto tikslai ir nauda

Šis projektas siekia modernizuoti ir skaitmenizuoti viešąsias transporto paslaugas Šiaulių mieste, Šiaulių rajone ir Radviliškio rajone. Elektroninio bilieto sistema leis keleiviams atsiskaityti įvairiais būdais, įskaitant grynuosius pinigus, banko korteles, mobiliuosius įrenginius bei specialias keleivio korteles. Taip pat bus galima naudotis skirtingų vežėjų paslaugomis, naudojant vieną sprendinį.

Projekto įgyvendinimas prisidės prie šių tikslų:

  1. Patogumas keleiviams: Elektroninio bilieto sistema supaprastins atsiskaitymą už viešojo transporto paslaugas, leis keleiviams naudotis vieninga sistema visame regione.
  2. Duomenų analizė: Surinkti duomenys padės optimizuoti maršrutus ir tvarkaraščius pagal keleivių poreikius bei eismo srautus.
  3. Skaitmeninimas: Projektas skatins skaitmeninių sprendimų naudojimą, užtikrins paslaugų prieinamumą ir patikimumą, laikantis asmens duomenų apsaugos ir informacinių technologijų saugumo reikalavimų.

Projekto įgyvendinimas

Šis projektas yra svarbus žingsnis įgyvendinant Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės reformą „Į klientą orientuotos paslaugos“. Šio projekto įgyvendinimas leis trijų bendradarbiaujančių savivaldybių gyventojams ir kitiems keleiviams naudotis vieninga, skaitmenizuota paslauga, kuri bus teikiama patogiai, proaktyviai ir nenaudojant popieriaus.

Įgyvendinus projektą, viešojo transporto keleiviai galės patogiai atsiskaityti už keliones, naudotis vieninga sistema visame regione, o surinkti statistiniai duomenys leis pagerinti transporto paslaugas pagal realius poreikius.

Savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis viešai pabrėžė, kad šis projektas yra svarbus žingsnis siekiant modernizuoti viešąsias paslaugas ir užtikrinti jų prieinamumą visiems regiono gyventojams.

Parengta pagal Tarybos informaciją

Ankstesnis straipsnisSavivaldybė planuoja išparduoti nebenaudojamą turtą viešame aukcione
Kitas straipsnisRadviliškio valdžia užsimojo pareigūnus vilioti dosniomis išmokomis

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia