Radviliškio valdžia užsimojo pareigūnus vilioti dosniomis išmokomis

0
146
Tikimasi, kad 5 tūkst. Eur vienkartinė išmoka, iki 15 tūkst. Eur siekianti parama būstui įsigyti bei stipendija turėtų pritraukti naujų pareigūnų į Radviliškio rajono policijos komisariatą.
Dovanos

Radviliškio politikai jau rytoj Tarybos posėdyje svarstys, kaip pritraukti trūkstamus policijos pareigūnus vietinį komisariatą. Tarybos nariams pateiktame sprendimo projekte numatytos skatinimo priemones, finansavimo sąlygos ir trūkstamų specialybių sąrašas.

Projektas orientuotas į specialistų trūkumo problemos sprendimą

Radviliškio rajono policijos komisariato vadovai tvirtina, kad jie susiduria su specialistų trūkumu. Šiuo metu čia stinga daugiau kaip 30 darbuotojų. Projektas numato įvairias skatinimo priemones, siekiant pritraukti naujus darbuotojus ir užtikrinti kokybišką paslaugų teikimą gyventojams. Šios priemonės apima stipendijas Lietuvos policijos mokyklos kursantams, vienkartines išmokas ir paramą būsto įsigijimui.

Skatinimo priemonės ir finansavimas

Projekte numatytos kelios skatinimo priemonės:

  • Stipendija kursantams – 350 eurų per mėnesį paskutiniams studijų metams. Kursantai įsipareigoja po studijų baigimo dirbti komisariate ne trumpiau kaip dvejus metus.
  • Vienkartinė išmoka – 5 000 eurų. Asmuo įsipareigoja dirbti komisariate ne trumpiau kaip ketverius metus.
  • Parama būsto įsigijimui – iki 30% būsto vertės, bet ne daugiau kaip 15 000 eurų. Gavęs paramą asmuo turi dirbti komisariate ne trumpiau kaip penkerius metus ir gyventi rajone.

Dokumentų pateikimas ir sprendimų priėmimas

Prašymus dėl skatinimo priemonių nagrinės Radviliškio rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė. Sprendimus dėl finansavimo teikimo priims meras pagal darbo grupės siūlymus. Finansavimo sutartys bus pasirašomos tarp mero, specialistų ir priimančių įstaigų atstovų.

Tikimasi užtikrinti veiklos poreikius ir paslaugų kokybę

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Zitos Žvikienės, šis projektas yra esminis žingsnis siekiant užtikrinti komisariato veiklos poreikius ir paslaugų prieinamumą bei kokybę. Specialistų pritraukimas padės spręsti darbuotojų trūkumo problemą ir skatins mokymo įstaigų absolventus bei tarnaujančius pareigūnus pasirinkti darbą Radviliškio rajone.

Sprendimo projektą parengė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos Socialinių reikalų, sveikatos ir teisėtvarkos komitetas kartu su Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Juridiniu skyriumi ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatu.

Projektui įgyvendinti reikės savivaldybės biudžeto lėšų, kurių dydis priklausys nuo pritrauktų specialistų skaičiaus. Tikimasi, kad šios investicijos pasiteisins ilgalaikėje perspektyvoje, užtikrinant rajono gyventojų saugumą ir paslaugų kokybę.

Su panašia problema susiduria nė vienas rajonas ir šis sprendimas nėra unikalus. Dar užpernai tokiam žingsniui pritarė gretimo Raseinių rajono valdžia, bet sprendimo įgyvendinimas patyrė visišką fiasko dėl iš anksto neįvertintų grėsmių ir neapskaičiuotų finansavimo galimybių.

Ankstesnis straipsnisElektroninis bilietas braunasi į rajoną
Kitas straipsnisUžsimota studentus vilioti stipendijomis

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia