G.Lipnevičius – neteisėtai apsiskelbęs opozicijos lyderis

0
1896
V.Bernoto (kairėje) vadovaujama komisija pasiūlė draudimą, kuris labai nepatiko bendrapartiečiui G.Lipnevičiui, valdančiam barą Laisvės alėjoje.

Radviliškio rajono savivaldybės Tarybą ir merą pasiekė LR Vyriausybės atstovo raštas. Jame Rimvydas Pilibaitis, atstovas Šiaulių ir Telšių apskritims, prašo pateikti informaciją, kaip buvo sudaryta Tarybos opozicija. Jam kyla abejonių dėl Vietos savivaldos įstatyme numatytų procedūrų laikymosi sudarant opoziciją ir išrenkant opozicijos lyderį.

„Opozicija yra tarybos mažumai priklausančių ir savivaldybės tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui,opozicinėmis pasiskelbusių savivaldybės tarybos narių frakcijų, savivaldybės tarybos narių grupių, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių savivaldybės tarybos narių visuma, pateikusi savo veiklos kryptis”, – rašoma LR Vyriausybės atstovo rašte rajono Tarybai.

Be to, R.Pilibaitis remdamasis LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto bei Vidaus reikalų ministerijos išaiškinimais nurodo, kad opozicinė frakcija nėra lygu opozicijai, o nesudarius opozicijos, neįgyjama teisė deleguoti Etikos, Antikorupcinės komisijos ir Kontrolės komitetų pirmininkų, todėl ta teisė atitenka rajono Tarybai. Todėl turėtų peržiūrėti minėtų pirmininkų pozicijos. Tai yra turi būti perbalsuojama dėl personalijų, kas vadovaus šioms komisijoms ir komitetui.

Opozicijos lyderiui, kaip ir nuolatos veikiančių komisijų ir Kontrolės komiteto pirmininkams, yra mokamas 20 procentų didesnis atlyginimas nei eiliniam Tarybos nariui. Šiuo metu tai yra virš 820 eurų į rankas per mėnesį. Kaip įprasta, Tarybos narys G.Lipnevičius į jam siųstus klausimus neatsakė, nors savo oponentus mėgsta kritikuoti naudodamas posakį “nėrė į krūmus”. Jei neteisėtai apsiskelbęs opozicijos lyderiu politikas vis tik teiksis atsakyti, portalas paviešins jo atsakymus.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia