G. Lipnevičius siekia apginti savo įsivaizduojamą garbę ir orumą

0
1652
Turtingas verslininkas tūkstančius eurų leidžia brangiam advokatui samdytis siekdamas apginti garbę, tačiau ko gero neišleido nė euro vargšus paremti. Radviliškio rajono paramos centro nuotrauka.

Politikas Gediminas Lipnevičius pradėjo skundų laviną prieš rajono savivaldybę, kurios narys yra ir jis pats ir merą Kazimierą Račkauskį. Nors kitus nevengia vadinti skundikais, gera šūsnis jo skundų jau pasiekė kelis skirtingus teismus. 

Ypatingu šykštumu garsėjantis G. Lipnevičius negaili krūvos pinigų vienam brangiausių advokatų V. Barkauskui, buvusiam generalinio prokuroro pavaduotojui, tik tam, kad apgintų savo įsivaizduojamą garbę ir orumą. Būtent dėl šios priežasties buvo sukurptas ne vienas skundas teismams.

Anot Regionų apygardos administracinio teismo atstovės Sigitos Gamulienės, gautas G. Lipnevičiaus pareiškimas dėl Visuomenės informavimo komisijos priimto sprendimo – politikas jam nepalankų žurnalistų moralės sergėtojų sprendimą siekia panaikinti. Vasario mėnesį visuomenės informavimo etikos komisija konstatavo, kad G. Lipnevičių garbinančioje publikacijoje dėl nemokamo važiavimo autobusais buvo pažeisti du etikos kodekso 3 ir 49 straipsniai, tai yra straipsnyje buvo pateikta netiksli informacija ir dirbtinai deformuotos nuotraukos. Trumpai tariant, politikas pasinaudojo Savivaldybės parengtu tekstu ir net nedalyvavęs tame renginyje įdėjo savo nuotrauką.

Vėliau sekė ir kitas smūgis G. Lipnevičiui – LR Vyriausybės atstovo raginama rajono taryba pašalino jį iš kolegijos, nes G.Lipnevičius nebeteko opozicijos lyderio statuso. Savivaldybės administracijos atstovai patvirtino, kad šį Tarybos verdiktą G. Lipnevičius irgi apskundė teismui. Nėra žinoma, kiek perspektyvi ši byla, bet kad ne vienas tūkstantėlis turėjo būti išmestas advokatui, mažai kas ir abejoja. 

Taip pat G. Lipnevičius apskundė ir Žurnalistų etikos inspektorės priimtą sprendimą. Jame Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba konstatavo, kad straipsnyje, kuriame verslininkas aukštino tik save, yra pažeistos LR Visuomenės informavimo įstatymo nuostatos. Žurnalistų etikos inspektorė Gražina Ramanauskaitė patvirtino, kad sprendimas buvo apskųstas ir greitu laiku Regionų apygardos administraciniame teisme bus priimtas procesinis verdiktas.

Pats politikas, paprašytas atsakyti į klausimus, kiek turi bylų, kodėl bylinėjasi kone su visais ir dėl visko, taip ir neatsakė į pateiktus klausimus. Matyt laiko stoka rašant daugybę skundų neleido G. Lipnevičiui surasti laiko atsakymams parengti. Beje, G. Lipnevičius apskundė žurnalistą Visuomenės informavimo etikos komisijai dėl viešai išreikštos nuomonės, esą jam nebuvo leista atsikirsti. Lieka paslaptis, kodėl politikas reikalauja būti išgirstas, jei nepateikia pats jokių atsakymų.

Pati Tarybos nario pozicija gintis teismais nuo nepatogių mero ar kitų politinių oponentų pasisakymų jo atžvilgiu verčia stebėtis tiek artimiausius jo bendražygius, tiek ir aršiausius jo konkurentus. Turtingas verslininkas G. Lipnevičius yra jo paties įsteigto Radviliškio rajono paramos centro vadovas. Kiek žinoma portalui, visgi politikas nėra toks dosnus vargšams, nes kol kas per visą šios įstaigos veiklos laikotarpį vargdieniams ar kitiems bedaliams nėra paaukojęs nė skatiko. O ir savo darbuotojams gaili padorių atlyginimų. Kontraversiškai vertinamas ir jo vadovaujamo Radviliškio rajono paramos centro finansinis skaidrumas bei darbuotojų atlyginimų politika. Kaip skelbia rekvizitai.lt, šių metų vasarį vidutinis Radviliškio rajono paramos centro, kuris yra savaitraščio „Radviliškio krašto“ leidėjas, darbuotojų atlyginimas siekė 337,52 Eur. o pats centras pernai dirbo nuostolingai.

Tiesa, G. Lipnevičius gali jaustis sulaukęs revanšo. Pastaruoju metu jo pavardė itin dažnai mirga rajono Etikos komisiją pasiekusiuose skunduose. Juose vietinių etikos sargų prašoma ištirti galimą nederamą elgesį. Šiuo metu, kiek yra žinoma, šią komisiją pasiekė dar du nauji skundai. Viename iš jų politikas yra kaltinamas tuo, kad viešai prisiėmė svetimus nuopelnus. Dar kitame yra išreiškiamas piliečio susirūpinimas, kad jis prisistato jau neegzistuojančios Radviliškio bendruomenės pirmininku ir viešai sveikina šios bendruomenės narius – sveikinimai publikuojami jo vadovaujamos įstaigos leidžiamame laikraštyje. Šiame skunde taip pat išreiškiamas susirūpinimas, kad laikraščio savininkas pasinaudodamas tarnybine padėtimi galėjo neteisėtai rinktis ir naudotis asmeniniais žmonių duomenimis. Tai skundo autoriui leido pagrįstai manyti faktas, kad G. Lipnevičius dažnai savo laikraštyje dabar jau išregistruotos bendruomenės narius sveikina su gimtadieniais. Labai tikėtina, kad dėl pastarojo nusiskundimo minėtas skundas papildomai gali būti perduotas nagrinėti šiuos dalykus tiriančiai Asmens duomenų apsaugos inspekcijai. Jei pasitvirtintų faktas, kad G. Lipnevičius neteisėtai disponavo asmens duomenimis ar juos rinko, jam ar jo vadovaujamam paramos centrui grėstų ir piniginė sankcija.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia