RKL B diviziono ketvirtfinalyje Radviliškis pirmoje dvikovoje nugalėjo Jonavą

0
193
Sustabdytas rungtynių kadras - svečiai iš Jonavos Radviliškiui priešinosi iki ketvirtojo kėlinio vidurio, o tada šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir nudūmė į pergalę. Antroji dvikova vyks Jonavoje.

Šeštadienį pirmojoje dvikovoje dėl vietos finaliniame ketverte susitiko krepšininkai iš Radviliškio ir Jonavos. Jei pastarosios komandai patekti į šį atkrintamųjų etapą prireikė trejų rungtynių, kai 2-1 rezultatu palaužė Šiaulių jaunuosius krepšininkus, tai Radviliškis su šia užduotimi susidorojo pakankamai lengvai. Vakarykštę dvikovą 72-52 rezultatu laimėjo Radviliškis ir pirmauja serijoje iki dvejų pergalių 1-0.

Nepaisant Radviliškio statuso – Algio Pipiro treniruojamas klubas reguliariajame sezone užėmė pirmą vietą grupėje iškovodami 22 pergales iš 24 žaistų rungtynių – svečiai iš Jonavos net nemanė taip lengvai nusileisti. Reikia pažymėti, kad galutinis dvikovos rezultatas dvidešimties taškų skirtumu vis tik neatspindi tos įtampos, kuri buvo Radviliškio miesto sporto arenoje. Iki paskutinio kėlinio vidurio kova vyko taškas į tašką, ir tik pačioje susitikimo pabaigoje svečiai iš Jonavos subyrėjo kaip komanda.

Pirmąjį kėlinį laimėjo šeimininkai 17-13, tačiau Jonava neliko skolinga ir antrąjį laimėjo, tiesa, vos vieno taško skirtumu. Po ilgosios pertraukos Radviliškis ir per trečiąjį kėlinį negalėjo nutolti saugiu atstumu. Kad kova gali būti atkakli iki pat rungtynių pabaigos, rodė ir paskutinio kėlinio pradžia. Svečiai vis kvėpavo A.Pipiro auklėtiniams į nugarą, bet ketvirtajame kėlinyje pradėjo pataikyti šeimininkų toliašaudė artilerija – trys iš eilės Liudo Radavičiaus pataikyti tritaškiai leido atitrūkti per saugų atstumą. Neabejotinai būtent šis žaidėjas inicijavo rungtynių lūžį paskutinio kėlinio viduryje, nors šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė Robertas Balčius, kuris įmėtė 18 taškų ir dar atkovojo dešimt kamuolių, centras Daivaras Pakarklis pelnė 15 taškų ir nusiėmė šešis kamuolius, ir, beje, įsūdė vieną tritaškį. Prie komandos pergalės 11 taškų prisidėjo ir žaidžiantysis treneris Lukas Pipiras.

Būtent Jonava bandė rungtynes laimėti metimais iš toli, tačiau iš 38 mestų tritaškių tikslą pasiekė vos 4, kai Radviliškis iš 23 pataikė 8. Svečių gretose tik du žaidėjai pelnė daugiau dviženklį taškų skaičių – Šarūnas Dambrauskas pelnė 13, o Vytautas Kružikas – 10. Vienas komandos lyderių, renkantis po 18 taškų, Nojus Pankratvejas pelnė tik 7 taškus. Jis įmėtė vos vieną tritaškį iš septynių bandymų.