Meras siekia, kad į Latviją vykstantis traukinys stotų ir Radviliškyje

0
499

Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis norėtų, kad Lietuvos ir Latvijos sostines sujungęs traukinys ateityje stotų ir Radviliškyje. Mero noras sustiprėjo po to, kai nuo balandžio pirmos dienos traukinys Vilnius–Ryga pradėjo stoti dar dviejose stotyse – Jonavoje ir Kėdainiuose.

K. Račkauskis viešai teigė, kad susisiekimas būtų kur kas patogesnis Radviliškio rajono gyventojams, ketinantiems  aplankyti Rygą. Esą tie, kurie anksčiau važiuodavo su automobiliais, turėtų puikią galimybę persėsti į traukinius. Mero žodžiais, tai ir žalinimas, ir švara.

Rajono galva ne šiaip tuščiai postringauja. Jis jau spėjo minėtą klausimą aptarti su Susisiekimo ministru bei su viceministru. Jam nežinomos priežastys, kodėl į kitų rajonų pageidavimus atsižvelgta, o į Radviliškio – ne.

Pasak K. Račkauskio, kelionė traukiniu į Rygą iš už dvidešimt kilometrų esančių Šiaulių radviliškiečiams nėra patogi. Esą tuo atveju, kai žmogus sugalvoja nuvažiuoti į Rygą ir jam pirmiausia reikia autobusu arba traukiniu nuvykti į Šiaulius, o jau tada iš vienos stoties lėkti į kitą, ko gero, jis rinksis kitas alternatyvas.
Kasdien tarp Vilniaus ir Rygos kursuojančių traukinių kelionė trunka kiek daugiau kaip 4 valandas. Iki šiol jie stojo iki Kaišiadoryse, Šiauliuose, Joniškyje ir Latvijos mieste Jelgavoje, o dabar ir Jonavoje bei Kėdainiuose.

Susisiekimo ministerijos ar Lietuvos geležinkelių komentaro gauti nepavyko. Tačiau atsitiktinumas ar ne, bet dažnu atveju, rajonų, kuriuos valdo socialdemokratų merai, centrai nepakliūdavo į laimingųjų sąrašą, kai tuo tarpu liberalo mero valdomas Joniškis atsidūrė sąraše. Beje, susisiekimo ministras Marius Skuodis taip pat yra liberalas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia