Gera žinia žemdirbiams: ženkliai traukiasi žemės mokestis

0
2880
Žemės mokestis traukiasi penktadaliu.
Dovanos

Lietuvos ūkininkų sąjungos bei jo kolegoms pavyko pasiekti, kad žemės mokestis būtų sumažintas – šiandien posėdžiavusi rajono taryba sutiko, kad žemės mokestis būtų mažinamas penktadaliu.

Ūkininkų atstovo prašymas

Pastarosiomis dienomis virė aršios diskusijos, kokio dydžio šiemet bus žemės mokestis. Ne paslaptis, kad savivaldybės vadovai bei jos administracija nori į biudžetą surinkti kuo daugiau pinigų.

Ketvirtadienį vykusiame tarybos posėdyje buvo apsieita be didelių diskusijų.

Prieš keletą savaičių Savivaldybę pasiekė Lietuvos ūkininkų sąjungos viceprezidento I.Hofmano laiškas. Juo kreiptasi į rajono vadovus su prašymu sumažinti mokestį iki 0,9 procento.
Radviliškio rajone ūkininkaujantis jaunas vyras prašyme išdėstė argumentus, kodėl mokestis turėtų būti sumažintas. Anot Lietuvos ūkininkų sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininko, nors Radviliškio krašto žemės tokio pat derlingumo kaip Šiaulių ar kitų aplinkinių rajonų, tačiau Radviliškio rajone nustatytas žemės mokesčio tarifas vienas didžiausių ne tik apskrityje bet ir Lietuvoje. Pasak I.Hofmano, tai nėra teisinga ir socialiai atsakinga.
Pasiūlymas
Savivaldybės, ir ypatingai jos administracijos, vadovai, siekė išlaikyti tą patį procentą. Meras ir administracijos direktorė argumentavo, kad reikia surinkti kuo daugiau lėšų, kurias bus galima skirti prastų rajono kelių tvarkymui. Savivaldybės vadovai laikėsi pozicijos, kad dalį už žemės mokestį surinktų lėšų papildomai skirti vietinės reikšmės keliams. Žemdirbiams ir ūkininkų atstovams derybų metu buvo pasiūlytas kompromisas – palikti galioti 1,3 procento, tačiau duoti 200 tūkstančių eurų papildomai. Toks kompromisas netenkino ūkininkų, kurie reikalavo realaus žemės mokesčio sumažinimo.
Beje, pačioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriuje justi susiskaldymas. Buvęs mero pavaduotojas valstietis Mindaugas Pauliukas aiškiai išreiškė poziciją, kad žemės mokestis neturi būti mažinamas, o surenkami pinigai už žemę privalėtų būti skirti rajono keliams asfaltuoti ir kitoms viso rajono bendruomenės problemoms spęsti.

Marius Aleksiūnas

Ankstesnis straipsnisUž šuns nepriežiūrą – 500 eurų bauda pensininkei
Kitas straipsnisDaugiabučio laiptinėje rasta negyva senolė

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia