Už šuns nepriežiūrą – 500 eurų bauda pensininkei

0
1176
Dovanos

Jei neprižiūrėtas šuo apdrasko kitą žmogų, dažnu atveju galima „išsisukti“ir su 100 eurų bauda. Bet tuo atveju, jei ligotas šuo yra negydomas ilgą laiką, tai sankcijos gali būti gerokai didesnės. Tuo praėjusį pirmadienį galėjo įsitikinti pensininkė Irena Masionienė, kuriai Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose skirta pusės tūkstančio eurų bauda už tai, kad ji nepasirūpino sergančios keturkojės Čitos gydymu. Moteris išklausyti teismo priimto nutarimo neatvyko ir bylą išnagrinėjusi teisėja Daiva Šabanskienė jį pagarsino nesant nei vienai iš šalių.

Skundėsi aplinkiniai
Tyrimas buvo pradėtas po to, kai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnų ausis pasiekė pranešimas apie netinkamai prižiūrimus pensininkės šunis. Informaciją iš dalies pasitvirtino. Vienas iš augintinių – keliolikos metų senumo kalė jau sunkiai sirgo. Kone pusę šuns kūno buvo pasidengę šašais ir pūlingomis opomis, kraujavo atsivėrusios žaizdos. Prie būdos grandine pririštas šuo buvo labai sulysęs ir nuplikęs.
VMVT specialistai iškvietė veterinarą. Jis sunkiai sergančią Čitą išsivežė gydyti į veterinarinę kliniką. Vėliau augintinis perduotas gyvūnų prieglaudai „Šiaulių letenėlei“. Beinoravos kaime gyvenanti Irena teismui pasakojo, kad šunį apžiūrėjęs veterinaras labai pyko ir rėkė ant jos dėl gyvūno prastos sveikatos būklės.

Stigo pinigų
Pensininkė sakė, kad tuo metu buvo labai sumišusi, todėl specialistams ir veterinarui galėjo pasakyti bet ką, tai yra prisiimti kaltę ar panašiai. Teismo proceso metu pensininkė savo kaltę pripažino tik iš dalies. Moters žodžiais, ji stigo pinigų vaistams. Tačiau dievagojosi, kad augintiniu rūpinosi, jį šėrė reguliariai, tad nesupranta, kaip galėjo tiek ilgai nepastebėti blogėjančios gyvūno sveikatos būklės.

Teisėjos Daivos Šabanskienės tokie I.Masionienės žodžiai neįtikino – jai nuspręsta skirti ne tik 500 eurų baudą, bet ir konfiskuoti atsigaunančią kalytę Čitą. Gyvūnas teismo sprendimu ir toliau lieka „Šiaulių letenėlėje“.
Beinoravos bendruomenės pirmininkas Jonas Vilčiauskas sakė, kad asmeniški pažįsta I.Masionienę ir jos vyrą. J.Vilčiauskas tikino norėjęs padėti jiems ir buvo pasirengęs jų naudai liudyti teisme, deja, tam nebuvo lemta išsipildyti, nes jis ir moters sutuoktinis net nebuvo įleisti į teismo posėdžių salę. Tiesa išgirdęs apie moteriai paskirtos baudos dydį, J.Vilčiauskas atsipūtė. Anot jo, moteriai grėsė net iki 2 300 eurų bauda. Su pačia Irena susisiekti nepavyko. Nutarimas dar gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per 20 dienų.

Marius Aleksiūnas

Ankstesnis straipsnisSugyventinių meilės drama: apkaltino išdavyste su sūnėnu ir sumušė
Kitas straipsnisGera žinia žemdirbiams: ženkliai traukiasi žemės mokestis

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia