Gydytojai nerimauja: ligonių gyvybėms gresia pavojus dėl direktoriaus V.Smalinsko veiksmų

0
2625
Ligoninės direktorius V.Smalinskas taip spaudžia gydytojus, kad šie kreipėsi pagalbos į merą. Savivaldybės vadovui aiškinama, kad tokie V.Smalinsko veiksmai kelia pavojų pacientų gyvybėms.

Nerimą kelianti žinia pasiekė rajono valdžią – Radviliškio ligoninėje dirbantys reanimatologai skundžiasi direktoriaus veiksmais. Anot medikų, įstaigos vadovas ne tik nesprendžia problemų, tačiau ir sukuria tokias darbo sąlygas, kurios gali pakenkti į ligoninę atvykstančių žmonių sveikatai ar gyvybei. Bet V. Smalinskas kaltinimus atmeta sakydamas, kad medikai neturėtų pykti, nes jų atlyginimas padidintas.

Atsisakymas teikti paslaugas

Vasario pradžioje vienuolika anesteziologų parašė tarnybinį pranešimą ligoninės direktoriui. Rašte V. Smalinskas yra informuojamas, kad gydytojai reanimatologai atsisako teikti paslaugas planinių operacijų metu ir savaitgaliais, jei bus tik vienas dirbantis anesteziologas.

“Informuojame, kad atsisakome teikti planines anestezijos paslaugas darbo dienomis ir savaitgaliais, esant vienam anesteziologui-reanimatologui, negalint užtikrinti saugios anestezijos planinių operacijų metu Radviliškio ligoninėje. Pažymime, kad dabartinė darbo tvarka neleidžia užtikrinti saugių ir kokybiškų anestezijos paslaugų, kadangi tas pats anesteziologas-reanimatologas privalo užtikrinti Reanimacijos ir Intensyviosios terapijos skyriaus pacientų gydymą, skubias konsultacijas įvairiuose ligoninės skyriuose, gaivinimus, darbą su įtariamaisiais ir COVID-19 liga sergančiais sunkios būklės pacientais, anesteziją ekstrinių operacijų metu, o taip pat yra atsakingas už administraciją jos nedarbo metu. Dėl to patiriame nerimą bei psichologinį diskomfortą, kas neigiamai gali atsiliepti darbo kokybei. „Saugi anestezija – priemonių ir veiksnių, būtinų kokybiškai perioperacinei anesteziologinei priežiūrai užtikrinti, visuma“, manome, kad minima nuostata yra nesuderinama su siūloma darbo organizavimo tvarka“, – rašoma gydytojų tarnybiniame pranešime.

Griežta kontrolė

Į tokį medikų kreipimąsi direktorius sureagavo ir ėmėsi veiksmų. Tik ne tokių, kokių tikėjosi pavaldiniai. Ligoninės vadovas raštu dar tą pačią dieną nurodė anesteziologams kas pusvalandį daryti “darbo nuotrauką”. Kas tai yra, medikai nesuprato, nes taip problemą spręsti gali tik ne medikas. Tad Radviliškio ligoninės gydytojus ištiko nemenkas šokas, nes nesitikėjo tokios direktoriaus reakcijos nuoširdžiai tikėdamiesi, kad jis pasirūpins tinkamu darbo organizavimu. Bet dabar medikai turės atsiskaityti už kone kiekvieną smulkmeną. Juokaujama, kad direktorius gali pareikalauti net ataskaitos, kiek kartų reanimatologas per savo budėjimo laiką naudojosi tualetu.

Pagalbos šauksmas

Nesulaukę tinkamos reakcijos į pranešimą dėl blogų ir netinkamų darbo sąlygų, gydytojai kreipėsi į  merą Vytautą Simelį. Radviliškio rajono savivaldybės vadovo prašoma išspręsti situaciją dėl nepalankių ir nesaugių darbo sąlygų, nes tai gali turėti įtaką pacientų gyvybėms.

„Šiuo metu egzistuojanti darbo organizavimo tvarka visiškai nesuderinama su saugios planinės anestezijos sąvoka, todėl kelia grėsmę Radviliškio ligoninės pacientų sveikatai ir gyvybei. Direktoriaus pozicija yra nesuvokiama sveiku protu, ir vietoje problemos sprendimo, pridedama papildomų neaiškių funkcijų, kurios tik dar labiau apsunkina ir taip sudėtingas darbo sąlygas. Taip pat aiškiai matomas nenoras spręsti problemą, o tik delsti su jos tinkamu sprendimu. Prašome pagalbos iškilusios problemos sprendimui, kadangi su dabartine darbo organizavimo tvarka nesutinkame, o ir prieš kreipdamiesi į darbo inspekciją, manome, jog Radviliškio savivaldybė, kaip atsakinga už Radviliškio ligoninės veiklą, privalo žinoti šios ligoninės direktoriaus veiklą, kuri gali neigiamai atsiliepti Radviliškio ligoninės ateities planams“, – informuojamas apie situaciją meras V.Simelis.

Ligoninės komentaras

Radviliškio ligoninės direktoriui V.Smalinskui išsiuntėme šiuos klausimus: „kuo nepatenkinti yra Jūsų vadovaujamos įstaigos anesteziologai, kurie kreipėsi dėl darbo sąlygų pablogėjimo? Kokia Jūsų pozicija? Kokius sprendimus pasiūlėte? Ar tai susiję su naujų paslaugų teikimu ligoninėje?“

V.Smalinskas atsiuntė tokį atsakymą: “informuoju, darbo sąlygos darbuotojams Radviliškio ligoninėje neblogėja, priešingai – nuo 2022 m. sausio mėnesio atlyginimai gydytojams anesteziologams – reanimatologams bei kitiems darbuotojams didėjo.”

Papildyta: Savivaldybės vadovas lauks rezultatų

Į V.Simeliui išsiųstą paklausimą Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovė spaudai Eligija Zoltnerienė atsiuntė atsakymą: „Meras buvo numatęs šiandien ryte susitikti su  prašymą pasirašiusiais gydytojais, tačiau  ryte buvo informuotas, kad pareiškėjai buvo susitikę su įstaigos vadovu ir rūpimus klausimus aptars su ligoninės administracija. Meras lauks  tolesnių veiksmų. Skundo esmė –  darbo organizavimo tvarka.“

Taip pat nėra aišku, ar susiklosčiusi situacija dėl nepalankių darbo sąlygų reanimatologams yra susijusi su naujomis plastinėmis operacijomis, kaip krūtų didinimas ar veido korekcijos.

Radviliškio savivaldybės vyr.gydytojos pareigas einanti Irmina Ruškiene su padėtimi nėra supažindinta, nes šiuo metu serga pati ir turi nedarbingumo pažymėjimą.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia