Parduodamas Šeduvos malūnas

0
7667
Aukciono organizatorių nuotr.

Lankytojus savo didybe, mistinėmis istorijomis, legendomis ir gražiai sutvarkyta aplinka traukiantis Šeduvos malūnas – parduodamas. Toks jo šeimininkų – Daukšų šeimos sprendimas neturi nieko bendro su šio verslo finansine situacija. „Jaučiamės viską atidavę“, – teigia viena iš šio malūno šeimininkių Lina Daukšaitė.

Sprendimui pritartų ir tėtis

Šeduvos malūnas parduodamas aukciono būdu. Pradinė jo pardavimo kaina – 1,7 milijono eurų. Ne vienerius metus įmonei vadovaujanti L. Daukšaitė teigia, kad sprendimas parduoti sėkmingai veikiantį verslą – apgalvotas, o apie tai svarstė ir jos tėtis Zigmas Daukšas, iškeliavęs amžinojo poilsio prieš beveik dvejus metus.

„Jis norėjo pradėti naują gyvenimą“, – prisiminė L. Daukšaitė. Jos nuomone, svajonės turi būti pildomos. „Kai jautiesi viską padaręs, turi judėti ten, kur širdis veda“, – įsitikinusi įmonės vadovė. Ji neslepia, kad nepaisant to, kad visi šeimos nariai buvo įsitraukę į verslą, asmeninio gyvenimo buvo tiek mažai, kad kartu susiburdavo tik per didžiąsias metų šventes.

„Laiko resursai dideli. Šiam verslui reikia didelio atsidavimo. Sprendimas parduoti verslą nėra susijęs su pandemija. Įmonė niekada neturėjo nei skolų, nei paskolų ir iki šiol veikia pelningai“, – sako L. Daukšaitė. Didžiausias Šeduvos malūno pasididžiavimas – kolektyvas.

„Jie – mūsų antroji šeima“, – pagarbiai apie įmonės darbuotojus atsiliepia L. Daukšaitė. Kai kurie žmonės dirba nuo pat įmonės veiklos pradžios.

Plečiama žydų virtuvė

Šeduvos malūno europietiška virtuvė vertinama ne tik rajone. Paskanauti malūnininko troškinio, cepelinų ar plokštainio čia plūsta šalies bei užsienio turistai. Žinoma, pandemijai prasidėjus, jų srautai nuslopo. „Mus gausiai visada lankė turistai iš Italijos, Japonijos, Vokietijos ir Amerikos“, – vardija  L. Daukšaitė.

Nepaisant visko, naujos tendencijos yra sekamos ir į jas reaguojama – plečiama žydų virtuvė.

„Nė kiek neabejoju, kad ji turi didžiulį potencialą“, – tiki L. Daukšaitė. Ji neabejoja, kad į Šeduvą turistai jau plūstelės kitąmet, kai duris atvers „Dingusio štetlo“ muziejus, kuriame bus atkurtas miestelio žydų gyvenimas.

Malūno istorija

Šeduvos malūnas buvo pastatytas iš Amerikos grįžusių lietuvių. Nuo septintojo dešimtmečio vidurio čia buvo įkurtas prestižinis restoranas, į kurį vietos būdavo užsakomos prieš kelis mėnesius. Čia mėgo lankytis komunistų partijos lyderiai bei jų garbingi svečiai, žinoma, ir eiliniai piliečiai. Tačiau ilgainiui malūnas nusidėvėjo, prakiuro jo stogas, restoranas paseno morališkai ir trejus metus visai nebeveikė.

Seną apgriuvusį Šeduvos malūną 1999 metais už 108 tūkstančius litų įsigijo šviesaus atminimo L. Daukšaitės tėtis Zigmas Daukšas. Tai padaryti jį skatino nostalgiški prisiminimai bei gražios ateities vizijos.

Daukšos šeimai malūną pavyko prikelti visiškai be jokių Europos Sąjungos investicijų sutvarkyta aplinka, pastatytas motelis. Lankytojų pageidavimu atkurta populiari trisdešimt metų gaminta „Malūnininko gira“ bei „Malūnininko troškinys“.

Naujų planų neatskleidžia

Kiek iki šiol yra investuota į Šeduvos malūną, L. Daukšaitė tiksliai negalėtų pasakyti, bet ta suma siekia ne vieną milijoną eurų. Rekreaciniame komplekse veikia ne tik restoranas, bet ir motelis, 97 kv. m ploto baseinas su pirtimi, 960 kv. m ploto konferencijų centras, kurio projektas 2006 metais buvo pripažintas kaip geriausias projektas Lietuvoje. Ši konferencijų erdvė vienu metu gali talpinti 400 žmonių. Parduodamas turtas išsidėstęs 3,46 ha ploto teritorijoje, kurią sudaro 4 besiribojantys žemės sklypai, valdomi nuosavybės bei nuomos teisėmis.

L.Daukšaitė naujų planų pardavus verslą nėra linkusi atskleisti. Ji, mano, kad dar nėra tinkamas metas. Tik neslepia, kad šie nauji užmojai su Radviliškio rajono rinka neturi nieko bendro.

Apie objektą

Objektų valdymo teisė: turtas (išskyrus 1,1884 ha ploto žemės sklypą) priklauso nuosavybės teise. Vietų skaičius: pobūviai – iki 300 asmenų; apgyvendinimas – iki 40 asmenų; konferencijų centras – iki 400 asmenų.

Poilsio ir konferencijų centro kompleksas yra geros būklės, objekto teritorija puikiai sutvarkyta ir nuolat prižiūrima. Čia rengiamos iki 300 asmenų vestuvės, krikštynos, išleistuvės, įvairūs susitikimai, įmonių šventės, konferencijos, gimtadieniai, edukacinės programos. Motelis yra dviejų aukštų. Visi numeriai turi privačius vonios kambarius. Vienu metu čia gali apsistoti iki 28 asmenų (papildomai 12 vietų nakvynei yra pirties pastate). Pačiame malūne įrengtas 70 vietų restoranas su baru.

Be motelio ir konferencijų centro, teritorijoje įrengta rusiška pirtis, baseinas su burbulais, kriokliu, šildomu vandeniu ir šildomomis grindimis. Jaukus priepirtis tinka poilsiui dviems su jaukumo suteikiančiu židiniu, taip pat ir nedidelėms (iki 20 asmenų) šventėms. Lauke įrengtas tvenkinys, kelios poilsinės, o visa objekto teritorija primena išpuoselėtą sodą. Objektas parduodamas su visa įranga.

Asta VOLKOVAITĖ

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia