Valdininkai pasmerkė porą šimtų Radviliškio miesto parko medžių

0
588
Valdininkai pasmerkė beveik du šimtus Radviliškio miesto parko medžių.

Radviliškyje seniūnijos darbuotojai kelinta diena iš eilės darbuojasi be atvangos – jiems duota užduotis išpjauti medžius. O šių, anot Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovų, net 173 vienetai. Tarp jų net 12 ąžuolų. Nuo medkirčių rankos kris ir kaštonai, liepos, klevai bei pušys ir riešutmedžiai. Pirmajame etape numatyta nukirsti 77 medžius.

Kad ne visi medžiai yra ligoti, pastebi radviliškiečiai. Tai patvirtina ir patys medkirčiai bei valdininkai. Bet nurodoma, kad sveikus medžius, iš kurių 9 ąžuolai, reikia pašalinti projektiniais tikslais. Gyventojai pusę lūpų kalba, kad taip daroma, nes kažkam prireikė medienos.

Tokius kaltinimus atmeta seniūnija. Anot jos atstovų, visa mediena bus sumatuota ir suvežta į seniūnijai priklausančią aikštelę. Mediena vėliau naudojama šiltnamiui apšildyti ir masiniams renginiams, kur prireikia malkų.

Taip pat išryškėjo ir paradoksali situacija. Už pjaunamus Radviliškio miesto centre esančius medžius atkuriamoji vertė buvo nustatyta, tačiau seniūnija tūkstančių eurų nemokės. Esą, kai kuriuos saugotinus medžius galima kirsti ir nesumokėjus nustatytos atkuriamosios vertės. Tuo tarpu gyventojas, panoręs nupjauti medį savo sklype, privalo pirma susimokėti valstybei. Paskutinė situacija, kai Šeduvos gyventojui pasiūlyta susimokėti kelis šimtus eurų už valstybinėje žemėje esančią liepą, kuri stovi pernelyg arti daugiabučio namo.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia