Vidmantas Bernotas
Pirmasis sąraše – 56 metų Vidmantas Bernotas, Lietuvos regionų partijos kandidatas. Jis dirba valstybinėje akcinėje bendrovėje „Kelių priežiūra“ meistru. Bernotas į politiką įsitraukė 2023 metais, kai tapo Tarybos nariu ir šiuo metu vadovauja Radviliškio rajono savivaldybės mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisijai. Jo išsilavinimas – technikumas, prilyginamas koleginiam išsilavinimui. Kandidatas turi teistumą – 1993 m. vasario 15 d. jis buvo nuteistas už vagystę sunkinančiomis aplinkybėmis, tačiau teistumas išnyko 1995 metų vasarį. Bernotas deklaravo turto už 69 tūkst. eurų, o dar 9 tūkstančius turi piniginėmis lėšomis. 2023 m. uždirbo daugiau nei 35 500 eurų, iš kurių sumokėjo 6 700 eurų gyventojų pajamų mokesčio. Vedęs politikas partijai V. Bernotas teigė esąs vienintelis, šiuo metu neturintis partijos finansavimo rinkimų kampanijai, taip pat nebuvo pritraukęs aukų iš kitų asmenų. Tai pirmasis jo bandymas patekti į Seimą.
Antanas Čepononis
Antrasis sąraše – dabartinis Seimo narys 65 metų Antanas Čepononis, 2020 m. išrinktas į parlamentą. Jis paliko savivaldybės mero postą, todėl 2021 m. reikėjo organizuoti neeilinius mero rinkimus, kurie biudžetui kainavo virš pusės milijono eurų. Buvęs rajono vadovas turi aukštąjį išsilavinimą: 1982 m. baigė darbų mokytojo profesiją pedagoginiame universitete, o 2003 m. įgijo edukologijos magistro laipsnį. Nors formaliai yra mokytojas, Čepononis daugiausia dirbo vadovaujamą darbą – nuo 1982 m. buvo Alksniupių mokyklos direktorius. Buvęs komunistų partijos narys iki 1990 m., vėliau įstojo į Lietuvos krikščionių demokratų partiją, kuri susijungus su Tėvynės sąjunga, tapo TS-LKD (konservatorių) partijos dalimi. Čepononis, nors per mėnesį uždirbo apie 71 tūkstantį eurų, deklaravo turto tik už 18 000 eurų, dar 3 760 eurų turi pinigais. Nors turi tris suaugusius vaikus, politiko finansinė padėtis neatrodo pasiturinti. Rinkimų kampanijai partija jam jau skyrė 6 500 eurų, o vietos verslininkas Aloyzas Grigaliūnas paaukojo 2 000 eurų. Kandidatui tai trečiasis kartas dalyvaujant rinkimuose. Anksčiau Čepononis buvo teisiamas dėl korupcinių nusikaltimų, tačiau buvo išteisintas dėl procesinių pažeidimų.
Aurimas Gaidžiūnas
Trečiasis sąraše – 59 metų Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas. Jis jau buvo Seimo nariu 2016–2020 metais, o šiuo metu vadovauja Investicijų ir kaimo reikalų komitetui. Gaidžiūnas yra vienos partijos narys nuo 2000 m. Jo išsilavinimas – technikumas, įgytas sovietinėje Lietuvoje. Vedęs, turi du sūnus ir aktyviai dalyvauja nevyriausybinių organizacijų veikloje. Gaidžiūnas deklaravo turto už 252 tūkstančius eurų, taip pat turi 28 tūkstančius eurų piniginėmis lėšomis. 2023 m. jis uždirbo daugiau nei 15 000 eurų, sumokėdamas 1 467 eurus pajamų mokesčio. Kandidatas yra individualios įmonės „Auridana“ savininkas, kuriai vadovauja jo žmona Dana. Gaidžiūnui tai trečiasis bandymas kandidatuoti į Seimą, 2016 m. laimėjo, tačiau 2020 m. pralaimėjo antrame ture A. Čepononiui. Oficialios informacijos apie partijos skiriamą lėšų sumą rinkimų kampanijai nėra, neoficialiai žinoma, kad tai gali būti apie 3 000 eurų.
Gediminas Lipnevičius
47 metų Gediminas Lipnevičius į Seimą kandidatuoja su Tautos ir teisingumo sąjunga. Nors nurodo esąs nepartinis, anksčiau priklausė tiek konservatoriams, tiek Tvarkos ir teisingumo partijai. Tai jau trečiasis jo bandymas patekti į Seimą, tačiau ankstesniuose rinkimuose liko penktas. Kone kiekvienuose rinkimuose Lipnevičius buvo pripažintas pažeidęs rinkimų taisykles. Jo išsilavinimas – vidurinis, tačiau jis turtingiausias kandidatas tarp dešimties – deklaravo turto už 556 tūkstančius eurų, piniginės lėšos siekia beveik 400 tūkstančių eurų. 2023 m. uždirbo apie 135 tūkstančius eurų, bet į biudžetą sumokėjo tik 5 608 eurus pajamų mokesčio. Išsiskyręs, turi du sūnus iš skirtingų santuokų. Lipnevičius yra nuteistas už valstybinio ir visuomeninio turto grobimą, tačiau teistumas išnyko 1994 m. Kiek partija skirs lėšų šiam kandidatui, viešai neskelbiama.
Saulius Luščikas
Socialdemokratas Saulius Luščikas kandidatuoja į Seimą pirmą kartą. 45 metų amžiaus Tarybos narys eina Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto pirmininko pareigas. Jis yra našlys, turintis du sūnus, vienas iš jų yra nepilnametis. Luščikas turi transporto inžinerijos aukštąjį išsilavinimą, o šiuo metu dirba savivaldybės įmonėje „Radviliškio šiluma“ inžinieriumi. Deklaruotas turtas siekia 105 tūkstančius eurų, o piniginės lėšos sudaro daugiau nei 38 tūkstančius eurų. 2023 m. uždirbo daugiau nei 42 tūkstančius eurų, iš kurių beveik 8 700 eurų sumokėjo pajamų mokesčio. Rinkimų kampanijai partija jam skyrė 3 200 eurų, o iš kitų asmenų paramos dar negavo.
Justas Malinauskas
42 metų Justas Malinauskas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas, yra statybos inžinierius. Vedęs, nurodo turintis 96 tūkstančių eurų vertės turto ir 9 000 eurų piniginių lėšų. 2023 m. uždirbo beveik 50 000 eurų, iš kurių sumokėjo 8 500 eurų pajamų mokesčio. Malinauskas savo rinkimų kampanijai surinko 3 200 eurų, didžiąją dalį iš asmeninių lėšų. Tai pirmasis jo bandymas patekti į Seimą.
Vytautas Masiulis
65 metų Vytautas Masiulis – Darbo partijos kandidatas, tris kartus teistas asmuo. Jo teistumai susiję su areštuoto turto neteisėtu perleidimu, aplaidžiu apskaitos tvarkymu ir sukčiavimu. Jis deklaravo turto už 85 tūkstančius eurų ir beveik 25 tūkstančius eurų piniginėmis lėšomis. Vedęs, turi aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą, dirba privačios įmonės direktoriumi. Darbo partija kol kas viešai neskelbia, kiek lėšų skirs jo rinkimų kampanijai.
Mantas Poškus
44 metų fizinio lavinimo mokytojas Mantas Poškus, kandidatu iškeltas Remigijaus Žemaitaičio partijos „Nemuno Aušra“, yra aktyvus visuomeninėje veikloje kaip policijos rėmėjas ir savanoris karys. Jis deklaravo turto už 40 000 eurų ir paskolų už 28,8 tūkstančius eurų. 2023 m. uždirbo daugiau nei 38 500 eurų, iš kurių sumokėjo 7,7 tūkstančio pajamų mokesčio. Šiuo metu nėra informacijos apie jo rinkimų kampanijos rėmimą.
Justinas Pranys
Priešpaskutinis sąraše yra Liberalų sąjungos iškeltas Radviliškio miesto seniūnas, 39 metų Justinas Pranys. Nuo 2013 iki 2022 metų jis buvo TS-LKD partijos nariu, o dabar yra liberalas. Pranys pasižymi tuo, kad išrinktas į politinį postą atsisako mandato ir pasirenka pelningesnes pareigas – taip nutiko 2015, 2019 ir 2023 metais. Jo deklaruotas turtas siekia daugiau nei 30 500 eurų, o vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertė nurodyta 4 246 eurai. Jis taip pat turi 5 500 eurų piniginių lėšų, suteiktų paskolų už 944 eurus ir gautų paskolų už 5 680 eurų. Per 2023 metus Pranys uždirbo 31 438,75 eurų ir sumokėjo 5 927,61 eurų pajamų mokesčio. Pranys yra vedęs, tačiau išsiskiria tuo, kad rinkimų kampanijai dar nėra gavęs partijos finansavimo, išskyrus 30 eurų, kuriuos pats pervedė į rinkiminę sąskaitą.
Ieva Sliesoraitytė
Vienintelė moteris kandidatė Radviliškio–Tytuvėnų apygardoje – 43 metų Ieva Sliesoraitytė, kurią iškėlė Lietuvos liaudies partija. Nors deklaruota gyvenamoji vieta – Vilnius, ji nėra tiesiogiai susijusi su Radviliškio rajonu. I. Sliesoraitytė turi įspūdingą išsilavinimą: ji yra baigusi net tris universitetus. 2005 m. įgijo medicinos gydytojos kvalifikaciją Vilniaus universitete, 2008 m. tapo oftalmologe Kauno medicinos universitete, tais pačiais metais gavo ir mokslų daktarės laipsnį Kauno technologijos universitete. Ji laisvai kalba anglų, lietuvių, prancūzų ir rusų kalbomis, taip pat turi pažengusios vokiečių kalbos žinias.
Profesinėje veikloje Sliesoraitytė yra sukaupusi solidžią patirtį oftalmologinių tyrimų srityje. Šiuo metu ji dirba Prancūzijoje kaip akių ligų tyrimų ekspertė ir klinikų vadovė AV institute. Anksčiau ji dirbo retų akių ligų tyrimų vadove Regos institute, taip pat buvo mokslininkė Oftalmologinių tyrimų institute Vokietijoje.
Nepaisant įspūdingos karjeros, kandidatė nurodė neturinti jokio registruoto turto ar piniginių lėšų. Jos metinė turto deklaracija 2023 m. parodo nulinius įrašus visose kategorijose, įskaitant suteiktas ir gautas paskolas, pinigines lėšas bei apmokestinamąsias pajamas.