In memoriam Pranui Meilui

0
450
Neseniai garbingą Jubiliejų atšventęs P.Meilus vasario pradžioje iškeliavo Anapilin. Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją.

Pirmadienį Anapilin iškeliavo 91-uosius metus einantis Pranas Meilus. Jis buvo Baisogalos krašto žmogus, žymus šalies žemės ūkio veikėjas, taip pat saviveiklininkas ir gamtos mylėtojas.

Pranas Meilus gimė 1933 m. rugsėjo 3 d. Pepaliuose, Rokiškio rajone. 1958 m. su pagyrimu baigė Lietuvos veterinarijos akademiją, įgydamas zootechniko specialybę. Darbinę veiklą pradėjo veterinarijos akademijos mokomajame ūkyje, zootechniko pareigose, po to veiklą tęsė Kretingos rajono žemės ūkio inspekcijoje inspektoriaus-zootechniko pareigose.

Į tuometinį Šeduvos rajono Baisogalos miestelį Pranas atvyko 1960 metais ir pradėjo dirbti Lietuvos Gyvulininkystės institute moksliniu darbuotoju. Studijuodamas aspirantūroje parengė mokslinį darbą vadovaujamas mokslininkų L.Aizinbudo, J. Kunsko. 1964 m. Lietuvos žemės ūkio akademijoje apgynė biologijos mokslų daktaro disertaciją „Kai kurių metabolizmo rodiklių didžiajame prieskrandyje, karvių fiziologinio stovio ir produktyvumo tyrimas, šeriant skirtingais būdais karbamidu“. Tais pačiais metais pradėjo vadovauti Baisogalos eksperimentiniam ūkiui ir jam vadovavo iki 1992 metų. Su kitais mokslininkais sukūrė ir įdiegė į gamybą žemių sukultūrinimo ir jų intensyvaus naudojimo technologiją. P. Meilus buvo nusipelnęs šalies zootechnikas, valstybinės premijos laureatas.

P. Meilus buvo aktyvus dainų švenčių dalyvis, saviveiklininkas, vienas iš liaudies kapelos „Žvangulis“ įkūrėjų. Jis mėgo medžioti ir daug metų vadovavo Baisogalos medžiotojų būreliui. Buvo savo srities profesionalas, jį pažinojusių žmonių, kolegų gerbiamas už dalykiškumą, draugiškumą, paprastumą ir sąmojingumą.

Su žmona Irena užaugino dukras Audronę ir Banguolę, susilaukė šešių anūkų ir penkių proanūkių.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia