Karantiną siūloma pratęsti iki gruodžio 31 dienos

0
1208
A. Veryga savo feisbuko paskyroje praneša, kokie griežtinimai bus svarstomi jau šį pirmadienį Vyriausybės COVID-19 valdymo komitete.
Dovanos

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad pirmadienį planuojama siūlyti karantiną pratęsti iki gruodžio 31 dienos.

A. Veryga savo feisbuko paskyroje praneša, kokie griežtinimai bus svarstomi jau šį pirmadienį Vyriausybės COVID-19 valdymo komitete.

„Šįkart, siekiant mažinti žmonių būriavimąsi, griežtesnes priemones, beveik analogiškas kaip pavasarinio karantino metu, siūlysime taikyti visose viešose vietose, prekybos ir paslaugų vietose, nustatyti griežtesnius reikalavimus ugdymo procesui, kultūrai ir kitoms sritims“, – savo feisbuko paskyroje rašo jis.

Teigiama, kad sugriežtintas karantinas turėtų įsigalioti nuo kito trečiadienio, t. y. gruodžio 9 d., o karantiną siūloma tęsti iki gruodžio 31 d.

Pranešama, kad parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų nustatyti didesnius prekybos ploto reikalavimus, t. y. vietoj 10 kv. m. ploto nustatyti:

– 15 kv. m., kai visas prekybos plotas yra 10 tūkst. kv. m. arba mažesnis vienam lankytojui, o vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus;

– arba 30 kv. m. prekybos plotas, kai visas plotas yra didesnis nei 10 tūkst. kv. m. vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus.

Taip pat siūloma nustatyti papildomas rekomendacijas. Rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 žmonės, o šeimoms – eiti tik po vieną. Neatmestinos ir griežtesnės alternatyvos.

„Pirmoji alternatyva. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turi būti užtikrinamas 20 kv. m. prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus ir užtikrinamos kitos srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos ir kitos priemonės“, – rašo A. Veryga.

Pasak laikinojo ministro, antroji alternatyva – tokia pat, kaip pavasarinio karantino metu.

Teigiama, kad būtų draudžiama parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla. Šis galėtų būti netaikomas tik:

– parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas;

– maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose;

– internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos atsiėmimo punktuose.

Taip pat bus siūloma:

– papildomai nenustatyti išimties laisvalaikio paslaugoms – išimčių nebetaikyti individualiems fizinio aktyvumo užsėmimams. Išimtis liktų tik aušto meistriškumo sporto veikloms;

– valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu, atsisakoma dalinio nuotolinio darbo, išskyrus, kai būtina atlikti darbą vietoje;

– draudžiama lankyti muziejus, galerijas ir organizuoti ekskursijas.

Švietimo veiklas siūlysima taip pat orgainizuoti kitaip:

– ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomi, užtikrinant būtinus saugumo reikalavimus;

– ugdymas mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas tik nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal pagrindinio ugdymo (pagrindinio ugdymo individualizuotą), vidurinio ugdymo (socialinių įgūdžių ugdymo) programas;

– neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas;

– neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas vykdomi nuotoliniu būdu arba stabdomi, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus;

– profesinis mokymas (ar jo dalis), išskyrus pirminį profesinį mokymą, vykdomą kartu su socialinių įgūdžių programa ir aukštojo mokslo studijos vykdomi nuotoliniu būdu, laikantis būtinų saugumo reikalavimų.

„Be to, dar šiandien pasirašysiu operacijų vadovo sprendimą, kuriuo bus nustatytas įpareigojimas kaukes dėvėti ir darbo vietose, ne tik posėdžių metu, išskyrus atvejus, kai žmogus patalpoje yra vienas“, – informuoja jis.

Ankstesnis straipsnisMoksleivių aukcionas: užsidirbk kišenpinigius pats!
Kitas straipsnisVienas liftas už dviejų kainą!

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia