Kas vadovaus Aukštelkų seniūnijai: politikas ar valdininkas?

0
628

Praėjusią savaitę Valstybės tarnybos departamentas organizavo konkursą Aukštelkų seniūno vietai užimti. Iš keturių pretendentų buvo atrinkti du daugiausiai balų surinkę konkurso dalyviai – Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys Andrius Grabauskas, priklausantis konservatorių partijai, ir Vidmantas Benevičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas civilinei ir darbo saugai. Trečia liko Aukštelkuose ūkininkaujančio Henriko Einingio žmona Edita, kuri dirba Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centre vyriausiąja socialine darbuotoja. 

Į seniūnus – iš valdiškos kėdės

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovė spaudai Eligija Zoltnerienė buvo itin nekalbi dėl šio konkurso eigos ir aplinkybių. Paklausta apie suteiktus balus pretendentams bei komisijos narius ir kitą informaciją, ji pasiūlė kreiptis į Valstybės tarnybos departamentą. Kada vyks pokalbis tarp pretendentų į seniūno pareigas ir administracijos direktorės, dar nėra žinoma. Administracijai vadovaujanti konservatorė Jolanta Margaitienė dar nėra pasirinkusi tikslios datos.

A.Grabauskas antrai kadencijai yra išrinktas į rajono Tarybą. Be to, jis dirba Savivaldybės biudžetinėje įstaigoje – Radviliškio Švietimo ir sporto paslaugų centre, kuriam vadovauja taip pat bendrapartietis Vaidotas Jakavičius. Jo žodžiais, kandidatavimas į seniūnus – paties A.Grabausko apsisprendimas. 

„Kalbėjau su juo ir teiravausi, ar bus geriau, kodėl išeina. Atsakė, kad nori pabandyti naują iššūkį. Seniūnu dirbti bus sunkiau, nei būti atsakingam už areną. Bet ar būtų kokių sunkumų ar nesutarimų su naujuoju sporto skyriaus vedėju A.Vasiliausku, aš negirdėjau ir nežinau. Žmogus yra iš Aukštelkų, gal todėl ir nori ten dirbti ir būti“, – svarstė V.Jakavičius.

Apie apsisprendimą – puse lūpų

Tokios pačios nuomonės buvo ir skyriui neseniai vadovauti pradėjęs A.Vasiliauskas, pasak kurio, jei A.Grabauskas būtų pasirinktas seniūnu, būtų ieškoma kito žmogaus eiti suaugusiųjų sporto bazių administratoriaus pareigas.

A.Grabausko sutuoktinė dirba Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja. Mama Sigita Grabauskienė – civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja. Tame pačiame kabinete darbuojasi dabartinio Seimo nario ir buvusio savivaldybės mero Antano Čepononio žmona Nijolė Čepononienė.

Į klausimą, kodėl apsisprendė kandidatuoti, administracijos vyr. specialistas V.Benevičius atsakė atsainiai. „Tai – mano asmeninis apsisprendimas“, – teigė valdininkas. Tuo tarpu konservatorių politikas nebuvo pasiekiamas telefonu, o į elektroniniu paštu išsiųstą paklausimą nesiteikė atsakyti.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia