Kiek mokėsime už šildymą spalį

0
556
Ne visur šildymas brangsta - Šiaulių miestas ir rajonas bei Pakruojis mokės mažiau nei pernai - kitų apskrities savivaldybių šilumininkai kelia šildymo kainą.
Ne visur šildymas brangsta - Šiaulių miestas ir rajonas bei Pakruojis mokės mažiau nei pernai - kitų apskrities savivaldybių šilumininkai kelia šildymo kainą.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) paskelbė šildymo kainų statistiką Lietuvos didžiuosiuose miestuose ir rajonų savivaldybėse. Apskrityje mažiausiai už šilumą mokės Šiaulių miesto ir rajono savivaldybių gyventojai, brangiausiai – Kelmės ir Joniškio.

Šiauliai pirmauja ne tik tarp didžiųjų miestų savivaldybių, bet ir visoje Lietuvoje.
Šiauliai pirmauja ne tik tarp didžiųjų miestų savivaldybių, bet ir visoje Lietuvoje. Bendrą statistiką galima peržiūrėti čia.

Paskelbtoje statistikoje ir toliau lyderiu išlieka Šiaulių miestas, kur šilumos kaina spalį bus 3,59 cnt/kWh (be PVM). Lyginant su pernai metų spalio 4,2 cnt/kWh šilumos kaina, šiemetinė turėtų džiuginti gyventojus, nes yra mažesnė net 16 procentų. Apskrityje be Šiaulių miesto, šilumos kaina mažėjo Šiaulių rajono bei Pakruojo rajono savivaldybėse. Kitose ji išaugo – daugiausiai Radviliškyje.

Iš apskrities rajonų pirmauja Šiaulių rajonas, kurio šildymu rūpinasi AB “Šiaulių energija”. Čia kaina nedaug skiriasi nuo miesto – 3.91 cnt/kWh (pernai spalio mėnesį buvo 4,58 cnt/kWh). Į priekį Šiaulių rajonas bendroje lentelėje praleido tik Utenos šilumininkus, kurių kaina yra 3,8 cnt/kWh. Beje, beveik visas žiedines rajonų savivaldybes aptarnauja didžiųjų miestų šilumininkai ir tai lemia sąlyginai mažesnes kainas lyginant su kitais rajonais.

Po Šiaulių rajono savivaldybės yra “Radviliškio šiluma”, kurie su 5,28 cnt/kWh yra 19 vietoje tarp Lietuvos savivaldybių. Tiesa, pernai radviliškiečiams šiluma apie 10 procentų pigesnė pigesnė – 4,89 cnt/kWh. Nenuostabu, kad tokie dideli pokyčiai lėmė, kad Radviliškyje už 50 kvadratinių metrų buto šildymą reikės sumokėti papildomai 1,24 euro. Toks kainų šuolis lėmė kritimą iš pernykštės 6 vietos į šiųmetinę 19 vietą.

Akmenės savivaldybėje šilumos kaina 5,41 cnt/kWh, kuri taip pat brangesnė negu pernai – 2018 metų spalį ji buvo 5,34 cnt/kWh. Nedidelis pokytis Akmenės šilumininkus iš 10 vietos bendroje pozicijoje smuktelėjo į 22 vietą šių metų spalį.

28 pozicijoje esančio Pakruojo rajono šilumininkų kaina yra 5,72 cnt/kWh, kai pernai tuo pačiu metu ji buvo 6,13cnt/kWh. Nenuostabu, kad tuo metu jie buvo dar žemesnėje lentelės dalyje.

Kelmę šildantys privatus verslas kone dvigubai brangesnis negu Šiaulių miesto savivaldybės šilumos ūkis. Kelmiškiai šiemet spalį turės mokėti 6,69 cnt/kWh, kuri yra 41 -oje vietoje. Bet tai nežymiai didesnė kaina nei 2018 metų spalį – tada ji buvo 6,65 cnt/kWh.

Paskutinėje tarp apskrities savivaldybių yra Joniškio “Fortum” šilumininkai. Jų kaina 7,19 cnt/kWh ir jie šiuo metu bendroje lentelėje yra 47 vietoje. 2018 metų spalį Joniškyje kaina buvo mažesnė – 6,98 cnt/kWh.

Iš mažųjų savivaldybių pirmauja Utena – ten kaina 3,8 cnt/kWh, o paskutinėje vietoje Biržai, kur šildymas yra 8,84 cnt/kWh.

2019 metų spalio mėnesio kainos rajonuose
2019 metų spalio mėnesio kainos rajonuose (parengta VERT)

Palikti komentarą

avatar