Kovoje dėl seniūno posto kyšo politiko ausys

0
1953
V.Petuška ilgai kartu su frakcijos bendražygiais nedirbo - nesulaukęs pritarimo iš kolegų, V.Petuška nusprendė trauktis iš frakcijos.

Pakalniškių seniūno kėdė atsilaisvino, kai vasarą į pensiją išėjo seniūnas Kęstutis Ulinskas. Kurį laiką postas laisvas buvo, gal kas valdantieji pamainos ieškojo arba postų dalybomis šiek tiek užsižaidė. Tačiau, kad seniūnu tapti panorėjęs net dešimt kandidatų, niekas nesitikėjo. Panašu, kad nemažai kam tai tiesiog svajonių darbas, kurį gauti siekiama bet kokia kaina. Arba naudojantis ryšiais ar artimojo įtaka.

Tarp dokumentus pateikusiųjų pretendentų yra ir šviežiai iškepto politiko žmona – tai Almutė Petuškienė. Jos sutuoktinis Vilmantas Petuška į Tarybą pateko, kai teismas nuteisė Ernestą Mončauską dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Beje, eidami į valdančiąją daugumą dalis demokratų būtent V.Petuškos kandidatūrą siūlė į vicemerus, bet tam prieštaravo Mončauskai tikėdamiesi, kad mero pavaduotojo postas atitiks Linai Mončauskienei.

Ar tikrai Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys V.Petuška, kuris priklauso ir Demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” frakcijai, proteguoja savo žmoną konkurse į Pakalniškių seniūno vietą, nėra visiškai aišku, tačiau jo apsilankymas pas Radviliškio rajono savivaldybės direktorę Eglę Ivanauskytę sukėlė nemažai įtarimų. Anot šaltinių savivaldybėje, aukščiausia rajono valdžia kol kas nesiruošia šokinėti pagal kiekvieno valdančiosios daugumos politiko pageidavimus, o Tarybos narių pastangos išpešti kokią nors naudą naudojantis padėtimi esą gali ne visada būti sėkmingos.

Pats politikas V.Petuška griežtai neigia daręs kokį nors poveikį dėl konkurso rezultato. Anot Tarybos nario, jo vizitas jis pas Radviliškio rajono savivaldybės direktorę buvo ne dėl konkurso, o dėl Šeduvos miesto apšvietimo problemos. Reikia pažymėti, kad demokratai jau yra apsilankę pas Šeduvos seniūnę Editą Mončiauskę ir panašu, kad bendros kalbos su šia valdininke demokratams taip ir nepavyko rasti.

Jo bendrapartiečiai Tarybos nariai Justas Malinauskas ir Eduardas Martynkinas įsitikinę, kad tokiuose konkursuose turi laimėti žiniomis, patirtimi ir sugebėjimu, o ne priklausomybe pagal partijas ar pažintis. Tos pačios pozicijos laikosi ir demokratų deleguota vicemerė Jurgita Sidarienė. Reikia pažymėti, kad pagal tvarką, su dviem daugiausiai surinkusiais balsų kandidatais pokalbį turės E.Ivanauskytė, būsima naujojo Pakalniškių seniūno ar seniūnės tiesioginė vadovė. Seniūnas yra valstybės tarnautojas, tiesiogiai pavaldus administracijos direktoriui. Seniūno konkurse dalyvauja ir vietos bendruomenių atstovai – seniūnaičiai. Taip pat komisijos sudėtyje yra ir Viešojo valdymo agentūros, buvusio Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, specialistai. Seniūno atlyginimo dydį nustato įstatymas ir į rankas yra maždaug 1700 eurų.

Anot Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai pateiktos politiko deklaracijos, V.Petuška dirba “Lietuvos Geležinkelių” įmonėje (AB “LTG Infra”) vyriausiuoju ekspertu, o jo sutuoktinė Almutė Petuškienė Sodros Panevėžio skyriuje vyr. specialiste. Šioje įstaigoje ji pradėjo dirbti nuo pernai metų kovo mėnesio.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia