Kyšininkavimo byloje pacientai papasakojo apie arbatpinigių medikams dydžius

0
561

Šią savaitę Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose toliau nagrinėta baudžiamoji byloje, kurioje kyšio paėmimu kaltinamas medikas, Radviliškio Tarybos narys K. Dainius, teismas išklausė jo kolegos ir pacientų parodymus. Pastarieji kyšio perdavimo aktą įvardija skirtingomis sąvokomis.

Pacientai išsigynė davę kyšį

Kartu prieš teismą stoję K. Dainiaus pacientai pinigų davimą medikui įvardija skirtingai. Vienas iš jų teigė, kad medikas 20 eurų jam buvo paskolinęs, nes trūko vaistams nusipirkti, tad vėliau esą jis tiesiog atidavė skolą.

„Jis kaip gydytojas nuoširdus“, – teisiamąjį gyrė jo pacientas Sigitas Šimkus. Teismas prisiminė, kad ikiteisminio tyrimo metu jis apie savo santykius su gydytoju atsiliepė kiek kitaip.

„Turėjau omeny, kad į balius kartu nėjom. Santykiai kaip gydytojo ir paciento“, – paaiškino teisiamas K. Dainiaus pacientas. Teismas paviešino Specialiųjų tyrimų tarnybos slapta mediko kabinete susuktus įrašus. K. Dainiaus kabinete jis užtruko gana ilgai, šnekučiuotasi apie ne tik apie sveikatos sutrikimus, bet ir apie gyvenimą. Kita pacientė neneigė davusi K. Dainiui 10 eurų.

„Padaviau atsidėkodama už gerą aptarnavimą, taip kaip kavinėje padavėjams yra duodama“, – teigė pacientė Ina Andriuškienė, 2017-ųjų pradžioje pas mediką apsilankiusi dėl neurologo konsultacijos. Nei vienas iš tądien teisme parodymus davusių pacientų įrašuose neišsakė prašymo už pinigus kažką suteikti mainais.

Medikas tiki gera bylos baigtimi

Šiauliuose dirbantis gydytojas K. Dainius kaltinamas dėl kyšininkavimo už savo pacientams asmenims suteiktas medicinines paslaugas, o penki pacientai kaltinami gydytojų papirkimu. Vienas kaltinamųjų – Vladas Baranauskas, anksčiau buvęs vienas Šiaulių nusikalstamo pasaulio veikėjų -„eksprincas“, pravarde Baranis.

K. Dainius teigia tikintis gera bylos baigtimi. „Buvo galimybė šią bylą baigti pagal laidavimą, bet nusprendžiau eiti iki galo. Tikiu, kad mano atžvilgiu bus priimtas teigiamas sprendimas“, – vylėsi teisiamasis. Jo parodymus teismas turėtų išgirsti po to, kai teisme bus apklausti visi byloje kaltinami pacientai. To pageidavo pats K. Dainius.

Po teismo posėdžio kalbintas medikas stebėjosi, kodėl padėka medikams Lietuvoje yra įvardijama kyšiu. Jo teigimu, Didžiojoje Britanijoje ar Šveicarijoje yra įprasta gydytojams atsidėkoti pinigine forma.

Teisiamas medikas po teismo džiaugėsi, kad jį gina ypač geras advokatas – Adonas Liutvinskas. Jis gynė ir prieš kelerius metus korupcijos byloje teisiamą Radviliškio rajono merą Antaną Čepononį. Šioje stambioje baudžiamojoje byloje mero atžvilgiu buvo priimtas išteisinamasis nuosprendis – esą prieš merą STT pareigūnai neteisėtai surinko įrodymus.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments