L.Mončauskienei nepavyko grįžti į partiją – teismas atmetė jos skundą

0
1099
Panašu, kad šypsenos nuo poros veidų turėjo dingti, kai vienas po kito priimti Mončauskams nepalankūs sprendimai. R.Benaičio nuotrauka.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje besidarbuojanti Lina Mončauskienė į teismą kreipėsi praėjusių metų spalį. Kultūros, turizmo ir paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja tikėjosi Temidės pagalbos prieš Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“, kuri ją išmetė iš partijos už vadovybės rekomendacijų nevykdymą.

Buvusi konservatorė partiją pakeitė kartu su savo vyru Ernestu Mončausku, kai 2022 metų pabaigoje buvo įsteigta Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Kai E.Mončauskas buvo nuteistas, jis prarado Radviliškio skyriaus pirmininko postą, į kurį pasistengė įtaisyti savo žmoną Liną. Apie judviejų intrigas portalas rašė jau anksčiau – buvęs Radviliškio miesto seniūnas, pernai pavasarį išrinktas į rajono savivaldybės Tarybą dėjo visas pastangas savo žmoną įtaisyti mero pavaduotoją. Bet tokie šeimynėlės norai ne visiems bendrapartiečiams patiko, todėl sutuoktiniai ėmėsi didelio spaudimo prieš kai kuriuos vietos politikus, į Tarybą išrinktus pagal Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“. Mončauskų veiksmai skyriuje, kur buvo bandoma tvarkytis tarsi nuosavame UAB’e, pasiekė centrinę partijos vadovybę. Iš pradžių laikydamasi nuošalyje, vis tik vėliau partijos valdantieji organai priėmė drastišką sprendimą – pašalino L.Mončauskienę iš partijos narių. E.Mončausko šalinti nereikėjo, nes jo narystė buvo anksčiau sustabdyta dėl teistumo, nors daugumai nekilo abejonių, kas de facto valdė skyrių. Gavę antausį iš Vilniaus  Mončauskai ir čia rankų nenuleido – L.Mončauskienė padavė partiją į teismą tikėdamasi atgauti partinį bilietą.

Nors byla, anot Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovų, buvo išnagrinėta anksčiau, bet dėl LITEKO sistemos sutrikimų, sprendimas buvo paskelbtas tik šiandien. L.Mončauskienės ieškinį nagrinėjusi teisėja Aušra Mazaliauskienė nusprendė jį atmesti ir paliko galioti partijos vadovybės priimtą sprendimą pašalinti L.Mončauskienę iš partijos. Su pašalintąja iš partijos nepavyko susisiekti, todėl negalime pateikti jos komentaro apie teismo priimtą jai nepalankų sprendimą. L.Mončauskienė dar turi teisę per 30 dienų apskųsti teismo sprendimą apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Tuo tarpu Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Radviliškio rajoną koordinuojantis Domas Griškevičius tikino, kad toks teismo verdiktas yra logiškas ir kitokio jis net nesitikėjo. „Manau, kad tokio sprendimo ir reikėjo tikėtis. Tai logiška veiksmų išvada. Aš tai nesuprantu jos (L.Mončauskienės – red.) – nejaugi manė, kad būtų galėjusi vis tiek dirbti su partijos nariais, kai bylinėjasi teismuose?“, – retoriškai svarstė šios partijos Seimo narys.

Seimo narys D.Griškevičius neslepia nuostabos dėl L.Mončauskienės noro teismo pagalba grįžti į partiją.

 

Parengta pagal Vilniaus miesto apylinkės teismo ir portalo informaciją.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia