Prokurorų akiratyje G.Lipnevičiaus laikraštis – gautas skundas dėl neapykantos žydams

0
995
Už laikraščio turinį atsakingas G.Lipnevičius galėjo praleisti straipsnį su antisemitizmu, tai yra nukreipta prieš žydus. Prokurorai kol kas neatskleidė, kas rašė ir kokį straipsnį. Verslininkas taip pat tylus - į jam siųstus klausimus nesiteikė kol kas atsakyti.

Į Šiaulių apygardos prokuratūrą atkeliavo pareiškimas. Jame susirūpinęs asmuo tikina, kad Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus laikraštis kursto neapykantą prieš žydų tautybės žmones. Informaciją apie pareiškimą patvirtino Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Petkuvienė.

Anot prokuratūros atstovės spaudai, prokurorams adresuotą pareiškimą apie “Radviliškio krašto” laikraščio publikaciją, kurioje galimai kurstoma neapykanta ar viešai tyčiojamasi iš žydų, prokuratūra perdavė išnagrinėti Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Kol kas policijos atstovai šios informacijos nepatvirtino, bet portalui yra žinoma, kad su redakcija susiję asmenys buvo jau apklausti policijos pareigūnų. Ar pats laikraštį leidžiantis verslininkas G.Lipnevičius buvo apklaustas, dar nėra žinoma.

LR BK 170 straipsnyje nurodoma, kad neapykantos prieš bet kurios tautybės asmenis kurstytojams ar viešo tyčiojimosi gresia belangė iki dvejų metų. Kokioje stadijoje yra pareiškimo nagrinėjimas, kol kas neatskleidžiama, bet yra žinoma, kad ikiteisminis tyrimas dar nėra pradėtas.

G.Lipnevičiui ir jo valdomai redakcijai bei laikraščiui dirbančiai žurnalistei buvo išsiųstas paklausimas, tačiau iki šios minutės dar nebuvo gautas joks atsakymas. Jei tik “Radviliškio kraštas” pateiks atsakymą, informuosime taip pat ir portalo skaitytojus.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia