Žvėrį kankinusiam E. Mončauskui – Temidės antausis: lieka nuteistas

1
1461
E.Mončauskui nepavyko įtikinti Aukščiausiojo teismo, kad jis neva gelbėjo šerną, todėl lieka nuteistas už žiaurų elgesį su gyvūnu, tai yra ilčių rovimą šernui. Asm. arch. nuotrauka.

Nors buvęs valstybės tarnautojas ir politikas labai tikėjosi dar kartą pralįsti pro adatos skylutę, bet šįkart teismas nebebuvo toks atlaidus. Šiandien trijų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija nutarė, kad E.Mončauskas kartu su kitais asmenimis kankinęs šerną, buvo nuteistas pagrįstai. Teisėjai Algimantas Valantinas, Alvydas Pikelis ir Olegas Fedosiukas pažymėjo, kad bylos duomenimis E.Mončauskas kartu su savo sėbrais žiauriai elgėsi su šernu, kuriam buvo karpomos ir net traiškomos iltis replėmis, kad vėliau dresuojant šunis laukinis gyvūnas negalėtų sužaloti šunų. Teismas atmetė E.Mončausko bei jo sėbrų Donato Vilko, Rimvydo Daunio ir verslininko Gintaro Sankausko kasacinius skundus kaip nepagrįstus. Tik vienam Lukui Praspaliauskui, kuris nusikaltimo padarymo metu buvo 16-os metų, teismo sprendimu buvo sumažinta bauda nuo 50 MGL iki 10 MGL, tai yra 376,6 eurų.

Toks Temidės tarnų verdiktas akivaizdžiai bus dar vienas smūgis buvusiam Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariui – E.Mončauskas vis nebuvo praradęs vilčių sugrįžti į rajono valdžios olimpą. Tarybos nario mandatą pernai gegužę atėmė Vyriausioji rinkimų komisija, kai  įsigaliojo Šiaulių apygardos teismo apkaltinamasis nuosprendis. Pirmos instancijos teismas Telšiuose tiek E.Mončauską, tiek kitus žiauriai su gyvūnais besielgiančius asmenis buvo išteisinęs.

Be to, E.Mončauskas šiuo metu bylinėjasi su Radviliškio rajono biudžetine įstaiga dėl atsisakymo jį priimti į Radviliškio rajono švietimo ir sporto paslaugų centro direktoriaus pavaduotojo pareigas. Vaidas Jakavičius, įstaigos vadovas, atsisakė priimti E.Mončauską, kadangi jis nebeatitiko nepriekaištingos reputacijos kriterijaus.

Taip pat ii Demokratų sąjunga “Vardan Lietuvos” sustabdė jo narystę, o jo trečiąją žmoną Liną Mončauskienę pašalino iš partijos. Šį sprendimą L.Mončauskienė apskundė teismui, kuris savo verdiktą turėtų skelbti rytoj.

“Vardan lovos” sąjunga tiek dividendų nedavė, kiek karšta porelė tikėjosi.

Dar iki šio LAT nutarties paskelbimo su portalui rašančiu žurnalistu susisiekė E.Mončauskas. Nusikaltėlis pareikalavo žurnalisto neberašyti apie jį. „Reikalauju Jūsų nustoti mane ir mano šeimą sistemingai persekioti, rinkti informaciją ir ją viešinti. Tokie Jūsų veiksmai kelia žalą. Aš nesu viešas žmogus, todėl reikalauju nustoti mane persekioti ir minėti savo straipsniuose ir komentaruose“, – raštiškame kreipimesi nurodo E.Mončauskas. Su juo telefonu susisiekti nebepavyko.

 

 

1 KOMENTARAS

  1. Taip ir reikia sitam gyvuliui. Tenebuna jam niekada atleista kol neatsiklaups pries visa Lietuva ir neatsiprasys uz tai ka padare ir nepripazins kad elgesi kaip monstras.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia