Lietuvos regionų partijos Radviliškio skyriuje – naujas pirmininkas G.Butkus

0
2808
Naujajam skyriaus pirmininkui G.Butkui (kairėje) teks nelengva užduotis - suvienyti susiskaldžiusį skyrių. Ar jam pavyks, parodys laikas.

Šiandien Radviliškio miesto kultūros centre rinkosi Jono Pinskaus vadovaujamos Lietuvos regionų partijos Radviliškio skyriaus nariai. Susirinkimą, galima sakyti, daugiau iniciavo partijos viršūnės iš sostinės, nes vidiniai nesutarimai peraugo į viešai matomą konfliktą.

Pasak kai kurių skyriaus valdybos narių, buvusio pirmininko Gedimino Lipnevičiaus autoritarinis valdymas tapo nebepakenčiamu nemažai daliai bendrapartiečių. Tačiau kantrybę perpildė paskutinis įvykis, kai skyriaus vadovas apgaulės būdu išgavo parašus, kuriais remdamasis stengėsi pašalinti iš partijos bendrapartietį Vidmantą Bernotą, Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narį. Jo ginti stojo nemažas būrys skyriaus narių, kurie vasario mėnesį vyko net į Alytų palaikyti V.Bernoto, kur buvo sprendžiamas dėl galimo jo pašalinimo iš partijos. Partijos Etikos komisija nusprendė, kad pagrindo šalinti V.Bernoto nėra, nes G.Lipnevičiaus suorganizuotame siūlyme akivaizdūs jo paties privatūs ir viešieji interesai. Nors tikroji priežastis nenurodoma, tačiau

G.Lipnevičius prarado nemažos dalies skyriaus pasitikėjimą ir pirmininko kėdę – politikas nesusitaikė su pralaimėjimu ir pabėgo iš salės prieš balsavimą su savimi išsivesdamas ir būrį pačių ištikimiausiųjų rėmėjų.

Įvykių kulminacija savo epogėjų pasiekė šiandien susirinkimo metu, kai buvo renkamas skyriaus pirmininkas. Partijos vadovas J.Pinskus ir atsakingas sekretorius Vytautas Kamblevičius pasiūlė kompromisą – kad savo kandidatūrų į skyriaus pirmininkus nekeltų abu konfliktuojantys politikai, tai yra G.Lipnevičius ir V.Bernotas. Tai itin nepatiko G.Lipnevičiui, kuris iš susirinkimo išeidamas išsivedė dar 17, įskaitant ir Vilmą Aleknienę, narių iš susirinkime dalyvavusiųjų 42. Likę 24 vienbalsiai nubalsavo už oponuojančios frakcijos iškeltą kandidatą Gediminą Butkų.

“Esame pasibaisėję jo elgesiu. Jis už parankių išsivedė moteris, kurios tikrai būtų balsavusios už jį”, – kone choru sakė po susirinkimo likę skyriaus valdybos nariai. Jie tikino, kad toks elgesys demonstruoja G.Lipnevičiaus ir kaip politiko, ir kaip žmogaus nesugebėjimą susitaikyti su kitų nuomone ir pralaimėjimu. Naujai iškeptas skyriaus pirmininkas G.Butkus su savo bendražygiais neslepia, jog artimiausias uždavinys pasistengti susigrąžinti atgal narių į komandą, iš kurios juos išsivedė G.Lipnevičius. Su buvusiu skyriaus pirmininku susisiekti dėl komentaro nepavyko, o jei atsakys į klausimus raštu, jie bus paviešinti.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia