Ligoninėje nustatyti pažeidimai: nesuvaldyti pacientų srautai ir kitos bėdos

0
1426

 

Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro specialistai jau nustatė ne vieną pažeidimą VšĮ Radviliškio ligoninėje. Aiškėja, kad čia nebuvo tinkamai valdomi pacientų srautai, užfiksuota ir kitų problemų, dėl kurių galėjo būti neišvengta koronaviruso plitimo.

“Nevaldomi pacientų srautai, nebuvo sudarytos darbų pamainų grupės atskiries pacientams aptarnauti. Ligoninės direktoriui duoti nurodymai ką reikėtų ištaisyti”, – penktadienį teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorės pareigas laikinai einanti Simona Abromavičienė.

Kas nuo ko užsikrėtė – pacientai nuo medikų ar atvirkščiai, į tą klausimą visuomenės sveikatos centro specialistai kol kas atsakyti dar negali.

Epidemiologinis tyrimas tebetęsiamas, tad pažeidimų gali būti nustatyta ir dar daugiau. Šiuo metu epidemiologinį tyrimą atliekantys specialistai vertina dokumentaciją. Neatmestina, kad vėliau ligoninės bus paprašyta pateikti ir vaizdo filmavimo kamerų įrašus.

“Vykdome operatyvų tyrimą. Vėliau bus sprendžiamas ir įstaigos vadovų atsakomybės klausimas”, – teigė S.Abromavičienė.

Siekdami išgirsti Radviliškio ligoninės vadovo Vaido Smalinsko paaiškinamus apie esamą situaciją, bandėme susisiekti su juo pačiu, bet nepavyko. Ligoninės direktorius telefonu nėra pasiekiamas nuo vakar.

Užkratas šalyje plinta, tęsiamas tyrimas Radviliškio ligoninėje

Šiandien įstaigos socialinėje paskyroje gyventojams pranešta, kad VšĮ Radviliškio ligoninė stabdo naujų pacientų priėmimą ir hospitalizavimą. Taip pat stabdomos visos planinės operacijos, konsultacijos ir kitos teikiamos paslaugos atvykstantiems pacientams.

“Pacientai, kuriems artimiausiu laiku buvo suplanuotos konsultacijos ar operacijos, apie paslaugų atidėjimą bus informuoti telefonu. Sprendimas priimtas įgyvendinant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie LR sveikatos apsaugos ministerijos nurodymus”, – minima minėtame pranešime.

Kitos ligoninės, kaip tarkim, kaimyninė Raseinių ligoninė, su koronaviruso plitimu susitvarkė kur kas geriau. Nors čia per pastarąsias dienas buvo nustatyti net penki medikų susirgimai, nebuvo užkrėstas nė vienas pacientas.

Palikti komentarą

avatar