LR Vyriausybė nusprendė pratęsti ribojimus, tačiau policija kol kas nepraneša, ar ir toliau vykdys kelių blokadas

0
885
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Šiandien į posėdį susirinkusi LR Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki sausio 31 dienos. Be to, tuo pačiu buvo pritarta Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio siūlymui ir toliau riboti judėjimą tarp savivaldybių.

Posėdyje dalyvavę 8 ministrai išklausė ekspertų pasisakymus. Anot jų, situacija nėra gerėjanti, todėl būtina ir toliau išlaikyti draudimą judėti tarp savivaldybių. Pasak ministrus informavusio patarėjo, nors judėjimas gerokai sumažėjo, tačiau padėtis ligoninėse rodo, kad kol kas būtina imtis kategoriškų priemonių.

Posėdžiui pirmininkavusi premjerė Ingrida Šimonytė pagarsino, kad buvo susitikusi su ekspertų taryba ir joje buvo svarstoma apie vakcinas ir testavimo strategijų pakeitimą. Bet dar anksti spręsti apie kokių nors ribojimų švelninimą ir prie to bus galima grįžti ne anksčiau kaip po dviejų savaičių.

Sveikatos ministras Arūnas Dulkys prašė kolegų ministrų pritarti nutarimui pratęsti karantiną, kadangi LR Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisiją tai rekomendavo. Anot ministro, teigiamų testų atvejų skaičius labai didelis, mirčių nuo infekcinės ligos yra gerokai padidėjęs. Tiesa, ministras sakė, kad laukiama vakcinos nauja siunta ir vėl atsinaujins vakcinavimo procesas.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atkreipė dėmesį į tai, kad nemažai gyventojų skundžiasi, jog jiems neleidžiama nuvykti į to paties rajono centrą. Jis pagarsino, kad daug gauta skundų, kai policija žmonių nepraleidžia net ir tais atvejais, kai tėvai vyksta parsivežti vaikų iš kitos savivaldybės.

Nutarimas priimtas vienbalsiai ir sutarta, kad LR Vyriausybė susirinks po dviejų savaičių, tai yra sausio 17 dieną, sekmadienį, aptarti, ar tikslinga toliau tęsti karantino priemonę dėl judėjimo ribojimo.

 

TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar