Radviliškio ligoninė gyvą pacientą paskelbė mirusiu – klaida paaiškėjo sūnui vykstant iš Belgijos

1
7145
Radviliškio ligoninė ir vėl skandale: paskambino paciento sūnui į Belgiją ir pranešė, kad tėvas mirė. Atvykus sūnui, paaiškėjo, kad tai tebuvo medikų klaida.
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Šeduvoje gyvenantį vyrą Radviliškio ligoninės darbuotojai sausio 3 d. ryte paskelbė mirusiu, o atvykus šeimai, paaiškėjo, kad pacientas – gyvas ir sveikas, o skausmą ir liūdesį sukėlęs pranešimas – tik ligoninės darbuotojų klaida. Papildyta pilnu ligoninės komentaru.

Belgijoje gyvenantis paciento sūnus Arūnas vyko atsisveikinti su mirusiu tėvu, tačiau važiuojant per Vokietiją paaiškėjo, kad tai tebuvo klaidinga žinia apie neva mirusį jo tėvą. Dėl Radviliškio ligoninės darbuotojų neleistinos klaidos ir kiti šeduvio artimieji išgyveno liūdesį ir skausmą. Juos pažįstantys žmonės sakė, kad vyro sutuoktinė net apalpo, sužinojusi apie vėl gyvą jos vyrą.

Anot vieno sūnaus, antrą Naujųjų metų dieną tėvui staiga nukrito kraujo spaudimas, atsirado drebulys, buvo įtarimų, kad sutriko širdies veikla. Reaguojant į blogėjančią būklę, buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, kuri ligonį išvežė į Radviliškio ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių. Prieš pradedant tolimesnį gydymą ligonis dėl COVID-19 pandemijos buvo paguldytas į izoliacijos palatą – laukta COVID-19 testo atsakymo.

Bet jau sausio 3 dieną dar prieš aštuonias buvo susisiekta su paciento sūnumi ir jam pranešta, kad iš karto po vidurnakčio mirė jo tėtis. Telefonu kalbėjęs medikas informavo, kad buvo teikiama pagalba, ligonis buvo gaivinamas, bet kova dėl gyvybės buvo pralaimėta. Taip pat buvo nurodyta, kad mirties liudijimą bus galima pasiimti Radviliškio ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje.

Bet atvykus sausio 3 dienos 10 valandą ryto į Radviliškio ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių paaiškėjo, kad tai buvo grubi klaida. Anot šeimą pažįstančių asmenų, tai paaiškėjo, kai vienas sūnų pamatė ant lovos sėdintį savo tėvą. Tada ligoninės personalas suprato gerokai suklydęs.

Radviliškio ligoninės direktoriumi Vaidu Smalinsku nebuvo linkęs komentuoti šios istorijos telefonu ir paprašė visus klausimus atsiųsti raštu. Tiesa, pokalbio metu dangstėsi konfidencialumu ir duomenų apsauga.

Komentaras:

“Vadovaujantis Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostatomis bei asmens duomenų tvarkymą reguliuojančiais teisės aktais, Ligoninė negali atsakyti į Jūsų klausimus ir komentuoti faktų ar įvykių, susijusių su pacientu.
Paciento privatus gyvenimas yra neliečiamas. Visa informacija apie paciento buvimą / nebuvimą sveikatos priežiūros įstaigoje, sveikatos būklę, diagnozę, prognozes ir gydymą, taip pat visa kita asmeninio pobūdžio informacija apie pacientą yra laikoma konfidencialia.
Konfidenciali informacija gali būti suteikiama kitiems asmenims tik turint rašytinį paciento sutikimą. Paciento artimųjų noras išviešinti konfidencialią informaciją apie pacientą nesuteikia ligoninei teisių tokios informacijos teikti žiniasklaidai.
Paciento artimieji (arba atstovai pagal įstatymą) gali nustatyta tvarka kreiptis į ligoninę dėl informacijos. Apie paciento mirtį informuoja jį gydęs arba tuo metu budėjęs ir jį pavadavęs gydytojas.
Kiekvienoje gydymo įstaigoje, taip pat ir mūsų ligoninėje pasitaiko žmogiškųjų klaidų ir nelaimingų netyčinių įvykių.
Visi jie yra registruojami kaip nepageidaujami įvykiai, ištiriamos jų atsitikimo aplinkybės, aiškinamasi su juos padariusiais darbuotojais, kad iš šių klaidų būtų pasimokyta ir jos nebesikartotų.
Apgailestaujame, kad dėl padidėjusio darbo krūvio ir sudėtingos epidemiologinės situacijos įvyksta tokie netyčiniai įvykiai susiję su žmogiškosiomis klaidomis. Nepaisant to, kad tai pasitaiko išimtinai retai, mes visada nuoširdžiai atsiprašome paciento ir paciento artimųjų dėl įvykusio nesusipratimo ir patirtų neigiamų emocijų.”

TvirtovėLtvirtovės pramogos

1
Palikti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
newest oldest most voted
trackback

[…] Plačiau apie tai skaitykite visuomenesbalsas.lt. […]