Baisogala susidomėjo stambus investuotojas iš Vokietijos: „Rheinmettal“ planuoja gaminti artilerijos sviedinius

0
1239
Gyvulininkystės instituto valdomose žemėse planuojama gaminti artilerijos sviedinius. Ši žinia sudrebino visą rajono bendruomenę.

Daugelis šalies savivaldybės vadovų dabar galėtų sprogti iš pavydo Radviliškio rajono valdžios galvoms. Visiškai netikėtai, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, garso greičiu pasklido žinia apie vokiečių gamintojų planus įsikurti šalia Baisogalos miestelio. Tokią informaciją pirmiausiai pateikė LRT portalas, anot kurio neįvardintų šaltinių, Vokietijos gynybos milžinės „Rheinmetall“ planuoja statyti artilerijos amunicijos gamyklą  netoli Baisogalos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) valdomoje valstybinėje žemėje.

„Viskas kaip ir tvarkoje, vertiname teigiamai, vertiname pozityviai. Manau, kai tokios įmonės ateina į rajoną, reikia tiktai džiaugtis“, – BNS komentavo galimo investuotojo atėjimą rajono vadovas K. Račkauskis. Meras pridūrė apie galimą „Rheinmetall“ atėjimą žinių neturėjęs ir labai tikintis, kad informacija pasitvirtins. Pasak K.Račkauskio, naujų darbo vietų Radviliškio rajone atsirastų ne tik gamyklai įdarbinant žmones, bet ir „aplinkinėse, aptarnavimo sferose“.

„Gali satelitiniai investuotojai burtis, nes tokiai gamyklai, turbūt, visko reikės – ir apgyvendinimo, ir maitinimo, ir transporto, ir kitos sferos, kurios tikrai duos teigiamą impulsą mūsų rajonui“, – kalbėjo Radviliškio rajono meras. Anot jo, sprendimus dėl tokio objekto galimų statybų priima ne savivalda, o „vyriausybiniu lygiu yra sprendžiami šitie dalykai ir užtikrinti, kad šimtu procentų bus ar nebus, ne mano (mero – BNS) kompetencijoje“. „Žinau, kad buvo renkamasi tarp keleto rajonų ir anksčiau gandų būdavo, kad kažkur vyksta stebėsena, bet dabar, kai pasirodė viešojoje erdvėje, (…) prisipažinsiu, kad nežinojau, apie kurį sklypą konkrečiai kalbama, bet pamąstymų buvo“, – teigė K. Račkauskis.

Pats projektas, kuris pristatomas kaip strateginis tiek nacionalinio saugumo, tiek ekonominio augimo elementas, turėtų pritraukti į regioną reikšmingas investicijas. Gamykla bus orientuota į NATO standarto 155 mm artilerijos sviedinių gamybą, atitinkant aukštus aljanso kokybės reikalavimus. Planuojama, kad įrenginiai ne tik aprūpins Lietuvos ginkluotės poreikius, bet ir teiks produkciją eksportui. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė viešai pažymi, kad susitarimai su „Rheinmetall“ dėl gamyklos dar nėra baigtiniai, tačiau yra žengiama reikšmingi žingsniai į priekį. „Abiem pusėms reikia įdėti nemažai darbo. Dirbame“, – teigia ministrė, pabrėždama derybų intensyvumą ir konstruktyvumą.

Investicija į gamyklą Radviliškio rajone ne tik sukurs tiesiogines darbo vietas gamykloje, bet ir skatins vietos ekonomikos augimą, palaikant smulkiąsias ir vidutines įmones, kurios galės tiekti reikalingas prekes ir paslaugas. Be to, gamykla taps svarbiu regioninio stabilumo ir saugumo garantu, atsižvelgiant į augantį geopolitinį įtampą regione.

Ši investicija ir jos reikšmė taip pat akcentuojama Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko komentaruose: „Tai ir darbo vietos, ir investicijos į mūsų ekonomiką, kurias paprastai lydi ir kitų įmonių įsitraukimas. Džiaugiuosi bendru Lietuvos institucijų įsitraukimu į gynybai būtiną projektą.“

Jei viskas vyks sklandžiai, tai projekto įgyvendinimas turėtų prasidėti artimiausiais metais, o „Rheinmetall“ ir toliau stiprins savo pozicijas Rytų Europoje, kur anksčiau buvo pranešta apie keturias naujas gamyklas Ukrainoje. Šis žingsnis ne tik stiprina Lietuvos ir Vokietijos ryšius gynybos bei karinio bendradarbiavimo srityje, bet ir žada ekonominę grąžą, įskaitant naujų darbo vietų kūrimą rajone, kur nedarbo lygis yra aukštesnis nei Lietuvos vidurkis. Oficialiai dar nepatvirtintomis žiniomis, naujoji gamykla galėtų sukurti apie 1000 naujų darbo vietų.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia