Puikia žinia aviacijos entuziastams ar verslui – savivaldybė išnuomos lėktuvus ir orlaivius

0
845
Šalia Šeduvos Savivaldybei priklausantį Raudondvario aerodromą kuruoja mero pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas.

Radviliškio rajono savivaldybė praneša apie unikalų viešąjį nuomos konkursą, kuriame siūlomas savivaldybės valdomas nekilnojamasis turtas ir orlaiviai Raudondvario aerodrome. Tai – reta proga aviacijos entuziastams ar verslui, nes nuomos objektai įvairūs ir potencialiai vertingi, pradedant didžiuliu angaru ir baigiant šiuolaikiniais orlaiviais. Iki šios dienos aerodromas taip pat buvo nuomojamas aeronautikos mėgėjų klubui iš Šiaulių.

Į parduodamų objektų sąrašą įtraukta 15 nekilnojamojo turto objektų, įskaitant mokomojo korpuso patalpas, angarą, poilsio namelius, ir net degalų sandėlį. Taip pat yra galimybė išsinuomoti 6 orlaivius, įskaitant legendinį PZL-104 „Wilga-35A“, ar sklandytuvus, pavyzdžiui, L-13 „Blanik“ bei „Jantar Standard“.

Pradinė nuomos kaina neatrodo labai didelė, jei lyginamas nekilnojamas turtas su visu kitu: už pastatus prašoma pusės tūkstančio eurų per mėnesį, tuo tarpu už visus orlaivius – ne tokios jau ir mažos 3200 eurų per mėnesį sumos. Reikia pažymėti, kad į šią kainą neįtrauktas pridėtinis vertės mokestis. Trumpalaikio turto, įskaitant metalinį seifą ir talpas, nuoma simboliškai vertinama vienu euru per mėnesį.

Pirmasis orlaivis, PZL-104 „Wilga-35A“ (inventorinis numeris LY-AJT) yra plačiai žinomas dėl savo universalumo ir patikimumo. Šis modelis yra vertinamas tarp pilotų dėl savo puikių skraidymo charakteristikų ir yra populiarus tiek žemės ūkio, tiek sportinio skraidymo srityse.

Antras orlaivis, sklandytuvas L-13 „Blanik“, LY-GHM, pasižymi istorija. Jis yra vienas iš labiausiai pasaulyje naudotų mokymo sklandytuvų. Šis modelis buvo naudojamas sklandytojų mokymui nuo ankstyvųjų savo gyvavimo dienų, dėl ko jis įgijo ypatingą vietą sklandymo istorijoje.

„LAK-12 „Lietuva“ yra sklandytuvas, sukurtas aukštesniems skrydžio rekordams ir ilgesnėms distancijoms. Jo dizainas ir skrydžio charakteristikos yra šiek tiek skirtingi nuo kitų modelių. Jis yra vertinamas už puikias sklandymo savybes.

Du „Jantar Standard“ sklandytuvai, SZD-41A LY-GHX ir SZD-48-3 LY-GHY, turi skirtingus serijos numerius ir istorijas. Šie sklandytuvai yra žinomi dėl savo skrydžio efektyvumo. Jie buvo naudojami įvairiose tarptautinėse varžybose, suteikiant pilotams galimybę demonstruoti jų sklandymo įgūdžius.

Lėktuvas „AN 2rEG“ LY-AIO, pasižymi savo klasikiniu dizainu. Jis yra žinomas kaip vienas iš patvariausių ir universalų orlaivių, naudotų įvairiose aviacijos srityse.

Norėdamas dalyvauti konkurse, bet kuris dalyvis prieš pateikdamas dokumentus privalo sumokėti pradinį įnašą, lygų paskelbtam 3 mėnesių pradiniam nuompinigių dydžiui, tai yra ne mažiau kaip 11103 Eur. Šis turto ir orlaivių nuomos konkursas Raudondvario aerodrome atveria galimybes ne tik verslui plėtoti aviacines veiklas, bet ir aviacijos entuziastams glaudžiau susipažinti su šių orlaivių istorija bei skraidymo kultūra.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia