Norinčiųjų vadovauti V.Kudirkos progimnazijai nėra daug – tik dvi kandidatės

1
3705
Mokyklos vadovo atlyginimas priklausomai nuo įgytos darbinės padėties gali viršyti ir keturių tūkstančių eurų sumą.

Praėjus keliems mėnesiams po direktorės Rasos Dagienės atleidimo iš V.Kudirkos progimnazijos vadovės pareigų, savivaldybės vadovas Kazimieras Račkauskis ieško kito mokyklos vadovo. Konkursas buvo paskelbtas gerokai anksčiau, dar nespėjus nudžiūti rašalui nuo potvarkio dėl R.Dagienės atleidimo. Vadovė buvo atleista gavus itin neigiamas audito išvadas patikrinus mokyklos dokumentus.

Papildyta antrosios kandidatės pavarde.

Nors pati R.Dagienė Šiaulių apylinkės teisme ginčija atleidimo teisėtumą, dalyvauti konkurse pareiškinius dokumentus pateikė dvi kandidatės. Viena jų yra buvusios direktorės R.Dagienės įdarbinta pavaduotoja Justina Lukoševičienė iš Šiaulių. Vienos didžiausių mokyklų rajone kolektyvas yra susiskaldęs, todėl vieniems ši kandidatūra yra priimtina, tuo tarpu kiti mokytojai apie ją negali atsiliepti geru žodžiu.

J.Lukoševičienė V.Kudirkos progimnazijoje dirba direktoriaus pavaduotoja. Ją dalyvauti konkurse paskatino laikinoji mokyklos vadovė Ina Bajarauskaitė.

Antroji kandidatė yra privačioje mokykloje “Pažinimo licėjus” dirbanti gamtos, biologijos ir chemijos mokytoja Kristina Procenko. Pedagogės aprašyme ugdymo įstaigos tinklalapyje pateikiamas toks aprašymas: „Myliu vaikus ir savo turimas mokslo žinias noriu perduoti jaunajai kartai. Kaip teigė A. Einšteinas, „Gamta mums parodo tik liūto uodegą. Tačiau nėra abejonių, kad kartu su ja egzistuoja ir liūtas, net jeigu jis visas žmogaus akiai negali pasirodyti dėl savo milžiniško dydžio.” Todėl aš, kaip gamtos mokslų mokytoja, padedu mokiniams žvelgiant į juos supančią aplinką matyti ne tik „liūto uodegą”, bet ir patį „liūtą“.“ Su pačia kandidate pasikalbėti nepavyko, todėl nėra žinoma, kokios priežastys lėmė apsisprendimą kandidatuoti į vadovaujančias pareigas.

Privačios mokyklos pedagogė Kristina Procenko taip pat dalyvaus konkurse dėl vadovo posto. Kodėl ji norėtų vadovauti mokyklai, nepavyko sužinoti.

 

V.Kudirkos progimnazija, kartu su kitomis rajono švietimo įstaigomis, dalyvauja “Tūkstantmečio mokyklų programoje”. Septynioms savivaldybės mokykloms iš programos bendro visai Lietuvai skirto 120 milijonų biudžeto skirta pustrečio milijono eurų suma, iš kurios 484 tūkstančiai atiteks būtent V.Kudirkos progimnazijai. Todėl šių lėšų tinkamam įsisavinimui reikalingas patikimas žmogus.

Švietimo įstaigų vadovai tiesiogiai pavaldūs merui, šis savo ruožtu potvarkiu sudarė tokią komisiją V.Kudirkos vadovui parinkti:

Komisijos pirmininkas – Laisvūnas Vaičiūnas, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Sekretorė – Žaneta Buniuvienė, Savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja.

Nariai:

  • Aušra Jankauskienė, Kokybės vertinimo departamento Veiklos kokybės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė;
  • Aurelija Stončiuvienė, Radviliškio Muzikos mokyklos direktorė, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo įstaigų vadovų asociacijos pirmininkė (atestuotas švietimo įstaigos vadovas);
  • Danguolė Valavičienė, Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokytoja (pedagogų atstovas);
  • Viktorija Savickė,  Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos tėvų atstovė;
  • Aistė Patapovienė,  Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos tėvų atstovė;
  • Jolitas Onaitis, Radviliškio plaukimo baseino direktorius, mokyklos socialinių partnerių atstovas.

1 KOMENTARAS

  1. Tik ne Valavičienė. Pati šaiposi iš mokinių ne vien dėl mokymosi,bet ir dėl išvaizdos. Jos pačios dukra mokinosi toje pačioje mokykloje ta patį darydavo ir taip pat jokiu pasekmių nusulaugdavo.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia