Rajono mokykloms – pustrečio milijono eurų iš ES fondų

0
2640
Atvykę septynių mokyklų vadovai pasirašė sutartis su atstovėmis iš Vilniaus.
Dovanos

Taip vadinamos Tūkstantmečio mokyklų programos lėšos atkeliauja ir į Radviliškio rajoną. Savivaldybės septynios švietimo įstaigos išsidalins 2,5 milijono eurų. Ši suma be PVM, kuris sudarys daugiau nei 381 tūkstantį eurų ir bus mokamas iš valstybės biudžeto. Vakar Radviliškio miesto kultūros centre vykusio pristatymo metu šių mokyklų vadovai pasirašė sutartis su Centrinės projektų valdymo agentūra. Radviliškis kartu su kitomis 35 savivaldybėmis dalyvauja II sraute, o I-ajame buvo 20 savivaldybių.

Daugiausiai lėšų atiteks Inos Bajarauskaitės vadovaujamai Radviliškio miesto Lizdeikos gimnazijai – 522 tūkst. eurų. Antroje vietoje nuolatinio vadovo neturinčiai V.Kudirkos progimnazijai – beveik 484 tūkst. eurų. Egidijaus Dailidonio vadovaujamai Gražinos pagrindinei mokyklai 370 tūkst., nedaug nuo jos atsiliks ir Šeduvos gimnazija, kurios direktorė Edita Varnackienė, kuriai skirta 369 tūkst. eurų. Ketvirta Radviliškio miesto mokykla Vaižganto progimnazijai su vadove Nijole Krušiene atiteks 275 tūkst. eurų, o Ritos Juškevičienės vadovaujamai Baisogalos gimnazijai – 262 tūkst. eurų. Mažiausiai lėšų skirta direktoriaus Vytauto Jarašiūno Šiaulėnų gimnazijai – ji gaus 216 tūkst. eurų. Kiekvienas vadovas pristatė savo vizijas ir siekiamybes, kurių sieks įgyvendinę projektus.

ES lėšų investicijos numatomos daugiausiai į infrastruktūrą ir įrangą. Mokytojų tobulinimui lėšų skirta labai nedidelė dalis.

Dažna mokyklų pristatyta programa pasikartojo ir dauguma mokyklų siekia didžiąją skirtų lėšų iš ES fondų ir vėl investuoti į sienas, įrangą, bet ne į žmogiškuosius išteklius, tai yra mokytojų kompetencijų gerinimą ir taip toliau – ta skirta vos dešimtadalis projekto lėšų. Net keturios mokyklos nori įsirengti garso studijas. Taip pat daug bus investuojama į naujų erdvių sukūrimą.

Renginį kuravo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas. Taip pat atvyko ir politikai: vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos nariai Vytautas Simelis, Jonas Provilonis, Laima Škemienė. Dalyvavo ir atstovės iš CPVA.

Ankstesnis straipsnisRajono valdžia pagerbė nusipelniusius sportininkus
Kitas straipsnisTechninių apžiūrų stotis kelsis į Kutiškius

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia