Radviliškis pagal nusikalstamumą – trečias Lietuvoje

0
1021
Komisaras M.Beržanskis pristatė komisariato veiklą už 2023 metus, nors Radviliškyje iki šių metų pradžios nuo pat 2017 -ųjų metų viršininko pareigas ėjo Linas Valius. Jo pakalbinti taip ir nepavyko, kodėl Radviliškyje nusikalstamumas yra trečias Lietuvoje.

Jei tendencijos išliks, tai Radviliškis greitu laiku galės džiaugtis nebe geležinkeliečių, o nusikaltėlių sostine. Šiandien pristatant 2023 metų policijos komisariato veiklos ataskaitą paaiškėjo, kad pagal nusikaltimų skaičių 100 tūkstančių gyventojų Radviliškio rajoną lenkia tik Kalvarijos ir Palangos savivaldybės. Nuo 2017 metų, kai Radviliškio rajono policijos komisariatui vadovauti pradėjo Linas Valius, nusikalstamumo skaičiai savivaldybėje lyginant su Lietuvos vidurkiu tik prastėjo, kol galiausiai nukrito iki istorinių žemumų. Kadangi naujasis komisaras Mindaugas Beržanskis komisariato vairą perėmė vos prieš kelias savaites, jo pirmtako stojo ginti Šiaulių apskrities vyriausiojo komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas. Anot jo, prastėjanti kriminogeninė situacija negali būti tik komisaro, šiuo atveju L.Valiaus, kaltė.

Pristatydamas ataskaitą, komisaras M.Beržanskas pirmiausiai atkreipė dėmesį į pareigūnų trūkumą ko pasėkoje policija gali ne visada užtikrinti savalaikį funkcijų užtikrinimą. Per 2023 metus buvo daugiau nei 7500 pranešimų arba maždaug po 20 per dieną. Be to, nusikalstamų veikų skaičius nežymiai paaugo, o pareigūnams pavyksta išaiškinti 76 procentus nusikaltimų. Beje, nors tai aukštesnis vidurkis nei Lietuvoje (63%) ar pačioje Šiaulių apskrityje (72 %), tai antras prasčiausias rezultatas apskrityje.

Daugiausiai smurtaujama artimoje aplinkoje, antroje vietoje yra vagystės, o į trečiąją vietą šoktelėjo sukčiavimai. Nors gyventojams pateikiama informacija apie sukčius, bet, anot komisaro M.Beržanskio, žmonės “pasimauna ant sukčių”. Ketvirtoje vietoje – girti vairuotojai, kai penktoje vietoje yra viešosios tvarkos drumstimas. Šeštoje vietoje yra nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Narkotikai jaunimo tarpe ir narkotinių bei kitų psichotropinių medžiagų plitimas mokyklose tampa rimta problema ir Radviliškio rajono mokyklose. Tą pripažįsta ne tik vietos komisariato pareigūnai, bet ir ataskaitos pristatyme aktyviai dalyvavęs Šiaulių APVK viršininkas R.Sarapas. Pasak jo, jaunimas tiek išradingas, kad sugalvojo svaiginti “kurmiu”, chemine medžiaga, skirta valyti kanalizacijos vamzdžius.

Policijos komisaras taip pat akcentavo neblogą bendravimą su visuomene. Matyt neatsitiktinai ataskaitoje dalyvavo visi dvylika rajono seniūnai. Taip pat M.Beržanskis susirinkusiuosius informavo apie atliktą visuomenės apklausą, kurią atlikus paaiškėjo, kad keturi iš penkių pasitiki policija, o toks pats procentas žmonių mano, kad kriminogeninė situacija nekelia jiems problemų ir jie jaučiasi saugūs. Apklausos metu atskirai nebuvo išskirta Radviliškio rajono savivaldybė.

Pabaigdamas ataskaitą M.Beržanskis nurodė, kad jo vadovaujamo komisariato prioritetiniai tikslai 2024-iems metams yra sunkių ir labai sunkių nusikaltimų ištyrimas, narkotinių medžiagų pasiūlos mažinimas ir aktyvi prevencija, kokybiškas reagavimas į įvykius užtikrinimas, prioritetinių KET pažeidėjų nustatymas, santykio su vietos bendruomene stiprinimas ir naujų pareigūnų pritraukimas į policiją. Vis tik vėliau M.Beržanskis akcentavo narkotinių medžiagų plitimo problemą.

Po jo kalbėjęs R.Sarapas išsakė visos policijos institucijos problemas ir be užuolankų politikus apkaltino melavimu ir apgavystėmis. Anot jo, nors centrinė valdžia šiais rinkiminiais metais žada daug, tačiau realiai apgavo policijos pareigūnus, nes dabar atlyginimas padidėjo nežymiai. Be to, tam tikrų privilegijų eliminavimas tiek per vidaus statutą, tiek per nuo liepos 1-osios įsigaliojant naujoms įstatymo pataisoms, iš sistemos privers pasitraukti didžiulę patirtį turinčius žmones.

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia