Pinigų dalybose – sportininkų nesutarimai ir politikų protekcijos

0
1197
Pinigų dalybose - politikų intrigos savų klubų naudai. Nors pyragas tikrai nemažas, bet kai kurių politikų ir jų bendraminčių godumas taip pat neturi ribų.
Dovanos

Penktadalis milijono – pakankamai didelė pinigų suma, dėl kurios susipykti gali net artimiausi draugai. Nenuostabu, kad dalinantis nemažas biudžeto lėšas kyla kivirčai ir tarp sportininkų ar klubų vadovų. Taip atsitiko ir šiandien Vytauto Simelio vadovaujamame komiteto posėdyje. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai posėdžiavo ne kaip įprasta Savivaldybės pastate, o Vaidoto Jakavičiaus vadovaujamo Švietimo ir sporto paslaugų centro patalpose. Į posėdį susirinko ne tik valdžios atstovai, bet ir sporto klubų savininkai ir treneriai bei sporto organizatoriai.

Posėdį pradėjęs buvęs meras V.Simelis, vienas futbolo klubo FSK “Radviliškis” steigėjų ir garbės prezidentas, kvietė visus išsakyti pastabas ar nusiskundimus esančia sporto rėmimo tvarka. Ne vienas dalyvis iš anksto suprato, kuo kvepia ši gudri politiko užmačia, tačiau vis tiek išsakė susikaupusias nuoskaudas. Daugiausiai kritikos strėlių lėkė į politikų ir klerkų globojamus krepšinio ir futbolo klubus, nes esą didžiausia pyrago dalis iš anksto numatyta jiems.

Atsitiktinai ar ne, bet futbolo klubas FSK “Radviliškis”, kuriam vadovauja Mindaugas Urbonavičius, ir vėl turėtų gauti daugiausiai lėšų. Ar tam turi įtakos, kad vienas savininkų yra V.Simelis, komiteto pirmininkas, mažai kam kyla kokių abejonių. Be to, politikas jau du kartus VTEK buvo pripažintas pažeidęs viešuosius ir privačius interesus nenusišalindamas nuo sprendimo priėmimo, kai buvo svarstomas sporto programų rėmimas. Tačiau ir vėl lipa jis ant to paties grėblio. Maža to, V.Simelis tikino dėsiantis pastangas, kad sporto klubų rėmimas išaugtų dar daugiau, tai yra nuo 200 tūkstančių iki 300 tūkstančių.

Daugiausiai kritikos dėl iš anksto numatyto finansavimo prioritetinėms sporto šakoms, realiai tai tam tikriems klubams, išsakė Romanas Paskočimas, beisbolo klubo vadovas ir treneris. Anot jo, nėra sąžininga, kad labai smarkiai išaugus sporto klubų rėmimui, vieniems parama gerokai padidėjo, kai kitiems liko ta pati. Aštrių žodžių negailėjo ir Aurimas Gaidžiūnas, Tarybos narys vadovaujantis Investicijų ir kaimo reikalų komitetui. Politikui priklauso “Auridanos” krepšinio komanda, kuri žaidžia Mažųjų miestelių lygoje, todėl be užuolankų puolė Pipirus, kuriems priklauso Krepšinio klubas “Radviliškis”. Beje, šiais metais Taryba būtent krepšinio šakai sumažino finansavimą beveik du kartus iki 35 tūkstančių eurų sumos. Tarp laimingųjų yra ir imtynės bei karatė klubai. Visi kiti daugiau nei dvidešimt klubų turi dalintis likučius. Beje, palyginimui, kaimyninė Pakruojo savivaldybė sporto rėmimo programai pernai skyrė 14 tūkstančių eurų, Šiaulių rajono savivaldybė, kurioje gyvena keletą tūkstančių gyventojų daugiau – 56 330 eurų, o maždaug tokio paties dydžio Raseinių savivaldybė šiemet skiria 47 tūkstančius eurų.

Vėliau politikai ėmėsi Švietimo ir sporto paslaugų centre dirbančiųjų sporto organizatorių, kurie dirba vienuolikoje rajono seniūnijų. Daugiausiai kritikos išgirdo Baisogalos metodininkas Julius Optas ir Aukštelkų seniūnijoje besidarbuojantis Andrius Grabauskas, kuris yra ir šios seniūnijos seniūnas. Pasiklausęs diskusijos, svečio teisėmis dalyvavęs Tarybos narys demokratas Eduardas Martynkinas centro direktoriaus V.Jakavičiaus pasiteiravo, ar jam pavaldūs sporto organizatoriai pildo metines ataskaitas? Išgirdęs teigiamą atsakymą, politikas paprašė šių dokumentų motyvuodamas galimybe realiais dokumentais įvertinti biudžetinės įstaigos darbuotojų darbą sporto srityje seniūnijose. Tą pačią poziciją vėliau išsakė ir komiteto narys nepartinis Vilmantas Petuška, tad panašu, kad centrui teks gerokai paplušėti surenkant ar net supildant ataskaitas. Kadangi valstiečių iniciatyva kilo sporto organizatorių etatų didinimo problematika, posėdyje tuo klausimu kilo diskusija. Nors komitetas dar negavo jokių dokumentų apie sporto organizatorių darbą seniūnijose organizuojant renginius, sporto varžybas, bet “žaliasis” V.Simelis pranešė, kuriems metodininkams kiltų atlyginimas.

Taip pat V.Jakavičiaus centre darbuojasi treneriai, kurie dažniausiai yra ir klubų savininkai. Dažnai riba, kada asmuo yra privataus klubo vadovas, o kada biudžetinės įstaigos darbuotojas, išnyksta ir pašaliečiui nebėra suprantama, kas yra kas. Pavyzdžiui, iš centre keturių futbolo trenerių vienas yra Mindaugas Urbonavičius, vadovaujantis FSK “Radviliškis” klubui. Arba iš trijų krepšinio trenerių du yra Pipirai, kurie vadovauja krepšinio klubui. Centro sporto skyriaus vedėjas Aivaras Vasiliauskas nurodomas kaip karatė treneris, kaip ir, beje, Arūnas Masalskis, o Justinas Kvietelaitis yra laisvųjų imtynių treneris bei klubo vadovas.

Ankstesnis straipsnisRadviliškis pagal nusikalstamumą – trečias Lietuvoje
Kitas straipsnisTragiškas įvykis Radviliškio rajone: traukinys nusinešė moters gyvybę

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia