Trūkstamiems specialistams – valdžios dovanėlė: kompensuos kelionę į darbą

0
851
Dovanos

Rajono politikai susizgribo stengtis išlaikyti trūkstamus specialistus, dirbančius poliklinikose ir ligoninėje. Nuo balandžio 1 dienos toliau nuo darbovietės gyvenantiems gydytojams ir radiologijos technologams bus kompensuojamos kelionės į darbą išlaidos. Tiesa, rajono Taryba atmetė pasiūlymą kompensacijas mokėti slaugytojams ir jų padėjėjams, nors šių trūksta gerokai daugiau nei gydytojų. Šią problemą akcentavo ir valdančiajai daugumai nepriklausantis Gediminas Lipnevičius, tačiau jo pasiūlymas buvo atmestas. Todėl jis kartu su bendrapartiete Vilma Alekniene visai nebalsavo už kelionės išlaidų kompensavimą.

Vos du politikai nebalsavo už kompensacijų patvirtinimą – taip G.Lipnevičius su V.Alekniene protestavo dėl jų pasiūlymo kompensacijas skirti visiems sveikatos įstaigos darbuotojams atmetimo. Jų koaliciniai partneriai konservatoriai sprendimą vis tik palaikė.

 

Išlygos

Valdžios priimtas sprendimas turi tam tikrų išlygų. Gydytojai kompensacijos galės tikėtis tik tais atvejais, kai iš namų į darbą jiems reikės važiuoti nuo 50 iki 200 kilometrų. Tuo tarpu, radiologijos technologai kompensaciją gaus net ir tuomet, jei į darbą vyks, tarkim, iš Šiaulių, kadangi šiems specialistams kelionės išlaidos bus apmokamos visais atvejais, kai kelionės į darbą atstumas viršys daugiau kaip 15 kilometrų.

Žinoma, antro atlyginimo medikai tokiu būdu neturėtų „pasidaryti“ – už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą iš biudžeto bus kompensuojama po 10 centų. Tai reiškia, jeigu medikas vyksta į darbą iš Panevėžio ar Kelmės į Radviliškį kiekvieną darbo dieną, per mėnesį jam būtų kompensuota apie pustrečio šimto eurų.

Meras Kazimieras Račkauskis viešai teigė, kad kelionės kompensacija tapo labai reikalinga priemone, kadangi nemažai medikų į darbą Radviliškio ligoninėje ir kitose sveikatos įstaigose darbuotis atvyksta iš kitų miestų. Baimintasi, kad šių medikų neperviliotų arčiau jų namų veikiančios gydymo įstaigos.

Pirma skatino mokytojus

Gydytojai – šiuo metu nėra vieninteliai, kuriems iš rajono biudžeto kompensuojamos kelionės į darbą. Praėjusių metų vasaros pabaigoje politikai pritarė pasiūlymui, kad toliau nuo mokyklos gyvenantiems mokytojams ir kitiems švietimo specialistams jau nuo praėjusių metų rugsėjo 1-osios būtų kompensuotos jų kelionės į darbą išlaidos. Pedagogams, kaip ir gydytojams, už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą kompensuojama po 10 centų. Šia kompensacija naudojasi visi, kuriems iš namų į darbą reikia važiuoti nuo 15 iki 50 kilometrų. Tiesa, gydytojų darbo užmokestis apmokamas PSD lėšomis, o mokytojų – per mokinio krepšelio lėšas, tai yra ne iš rajono, o centrinės valdžios biudžetą.

Kelionės išlaidos darbuotojams kompensuojamos už važiavimą darbo dienomis į savo darbovietę iš namų ir atgal iš darbo. Darbuotojai, pageidaujantys gauti kelionės išlaidų dalinę kompensaciją, įstaigos, kurioje dirba, vadovui turės pateikti prašymą ir kitus dokumentus apie deklaruotą ar faktinę gyvenamąją vietą.

Ankstesnis straipsnisSezono pabaigoje – dar viena krepšininkų iš Radviliškio pergalė
Kitas straipsnisGyventojai perspėjami: kauks sirenos

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia