Maisto skandalo epicentre – virtuvinė kandis

0
772
Perlinių kruopų košę užsisakęs moksleivis joje išvydo besiraitančią kirmėlę, kuri labai priminė kandį.

Radviliškį vėl purto maisto skandalas. Jo epicentre – mažytė kandis. Į kirmėlę panašų gyvį perlinių kruopų košėje rado Lizdeikos gimnazijos moksleivė, pati susimokėjusi už maistą. Tai nebe pirmas tokio pobūdžio incidentas, į kurį įsivelia rajono mokinius maitinanti VšĮ „Bruneros“. Meras Vytautas Simelis privačios įmonės veiksmus vertina neigiamai, tuo tarpu Jolantos Margaitienės vadovaujami valdininkai trypčioja vietoje – sako lauksiantys Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išvadų.

Įstaiga kratosi kaltinimų

Evelina Jonutienė, įmonės marketingo skyriaus vadovė nusistebėjo, kodėl gyvį radusį moksleivė pirmiausia nusprendė informuoti žiniasklaidą. Taip pat stebėjosi sutampančiais atsitiktinumais. Stebin tai, kad įmonė pati imasi iniciatyvos išsiaiškinti priežastis. 

„Man asmeniškai nesuprantama, kodėl kirmėlę radę vaikai skuba lėkti pas žurnalistus. Turėjo pas virėją išsiaiškinti, kas ir kaip. Be to, pastebiu ir kažkokių atsitiktinumų. Pernai (iš tikrųjų skandalas kilo prieš du metus – red.) kirmėlė. Šiemet – vėl kirmėlė, toks jausmas, kad kažkas tyčia taip daro. Bet sužinoję tai, mes patys kreipėmės į VMVT ir žiūrėsime, ką pasakys specialistai. Dabar lauksime jų patikrinimo išvadų“, – sakė E.Jonutienė.

Gimnazijos vadovė nustebusi

Išgirdusi apie nemalonų radinį maisto porcijoje įstaigos direktorė buvo nemaloniai nustebinta. Pirmadienį Ina Bajarauskaitė nebuvo darbe, tačiau greitai sureagavo – susisieė su ja pavaduojančia pavaduotoja. Direktorė patvirtino faktą, kad mokinė maiste rado maistinę kandį, ir tikino, kad kreipsis atskiru pareiškimu į kontroliuojančias institucijas. 

„Tenka labai apgailestauti, kad įvyksta tokie nemalonūs atsitikimai. Dabar pas mus maisto nebegamina ir atveža iš Vaižganto progimnazijos. Sutarta su pavaduotoja, atsakinga už tai. Skambinome į veterinarinę, o ten pasakė, kad nuotrauka nieko neįrodo, o ir žodžiu pateiktų skundų niekas netikrins. Tad kreipsimės raštu, kaip pageidavo veterinarinės specialistai. Informuota ir mokyklos socialinė pedagogė, ir įstaiga imsis visų veiksmų, kad būtų tinkamai užtikrintas moksleivių maitinimas“, – sakė I.Bajarauskaitė. Beje, direktorė tądien šventė gimtadienį, todėl kai kas juokavo, kad virėjai „siurprizą“ ruošė jai.

Taikos sutartis atlaisvino rankas

Rugsėjo pradžioje teisme buvo sudaryta taikos sutartis tarp Radviliškio rajono mokyklų ir VšĮ „Bruneros“. Sutartį palaimino rajono politikai su meru priešakyje. Deja, verslininkai nepasimokė iš ankstesnių klaidų – incidentai kartojasi, o priežastys išlieka tos pačios, dėl kurių ir siekta nutraukti mokinių maitinimo sutartį anksčiau laiko. 2019 metais vieno milijono 127 tūkstančių eurų vertės sutartis pasirašė visų mokyklų vadovai, tačiau dėl nuolatinių pažeidimų buvo nuspręsta sutartį nutraukti anksčiau laiko. Tiesa, VMVT atstovai tikina, kad pasitvirtinus faktui dėl kandžių buvimo kruopose, būtų baudžiama virtuvėje dirbanti virėja, o ne pati įmonė. Be to, tai nebūtų pagrindas nutraukti sutartį, kuri ir taip jau de facto nutraukta.

Betvarkė valgykloje

Moksleiviai pastebi ir kitus nemalonius dalykus, susijusius su valgykla. Redakciją pasiekė Lizdeikos gimnazisto nuotrauka su kriauklėje esančiu nešvariu vandeniu. Anot mokinių, tame vandenyje ir yra plaunami indai. Jie stebėjosi, kad tokios betvarkės nepastebi ne tik mokyklos vadovai, bet ir pačios įmonės atsakingi asmenys. Beje, po ano skandalo, redakcijos žiniomis, iš darbo išėjo mokykloje dirbusi virėja, tad nuo tada maistą Lizdeikos gimnazijos moksleiviams gaminamas kitoje mokykloje.

Marius ALEKSIŪNAS

Perlinių kruopų košę užsisakęs moksleivis joje išvydo besiraitančią kirmėlę, kuri labai priminė kandį.

Lizdeikos gimnazijos moksleivio nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia