Milžiniškas karvių kompleksas sukurs gausybę naujų darbo vietų

0
253
Šiandien oficialiai pradėtos fermų komplekso statybos, simboliškai įkasus kapsulę.
Dovanos

Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, prasidėjo ambicingas ir modernus projektas – „YIT Lietuva“ pradėjo statyti naują „Agrokoncerno“ fermų kompleksą, kurio vertė siekia 52,6 mln. eurų. Šis projektas taps vienu iš moderniausių ir didžiausių karvių kompleksų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Projekto detalės:

Naujasis kompleksas bus išplėtotas 53 hektarų plote ir apims įvairios paskirties pastatus bei infrastruktūros objektus. Projekto metu bus statomos keturios karvidės, kiekvienoje iš jų bus laikoma daugiau nei tūkstantis melžiamų karvių. Be to, ūkį sudarys veršidė, du prieauglio tvartai, telyčių ir užtrūkusių karvių tvartas, taip pat veršiavimosi tvartas su ligonine bei melžimo bloku. Iš viso fermose bus laikoma per 9 tūkst. galvijų.

Pašarų ir infrastruktūros sprendimai:

Komplekse bus įrengtos specialios pašarų tranšėjos ir pašarų cechas, skirtos pašarų laikymui ir ruošimui, o kraiko laikymui bus pastatytos dvi stoginės. Taip pat numatytos plovykla ir automobilinės svarstyklės. Komplekso projekte suplanuotos administracinės patalpos darbuotojams, taip pat buitinės ir sanitarinės patalpos į ūkį atvyksiantiems specialistams. Bendras visų komplekso patalpų plotas sieks 78,4 tūkst. kv. m.

Naujausios technologijos ir galvijų sveikata:

„Agrokoncerno“ įmonių grupės savininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad šiame komplekse ypatingas dėmesys bus skiriamas galvijų sveikatai.

„Agrokoncerno“ įmonių grupės savininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad šiame komplekse ypatingas dėmesys bus skiriamas galvijų sveikatai. Kiekvienas gyvulys bus stebimas individualiai, sveikatos duomenys ir pieno kokybė bus tikrinami Lietuvoje pagamintais lazeriais. Komplekse bus sumontuota naujausia ir pažangiausia įranga, kuri padės užtikrinti sklandų fermos darbą ir galvijų gerovę.

Ekonominė nauda ir tvarumas:

Šis projektas yra ne tik svarbus žingsnis Radviliškio rajono ekonomikos stiprinimui, bet ir visos Lietuvos pieno pramonės plėtrai. Skaičiuojama, kad kasdien bus primelžiama apie 140 tonų pieno, tai yra daugiau nei 51 tūkst. tonų per metus. R. Karbauskis pažymi, kad Lietuva pagal žaliavinio pieno perdirbimą atsilieka nuo kitų Baltijos šalių, ir šis kompleksas padės ženkliai padidinti perdirbimui skirto pieno kiekį.

Statybų eiga ir terminai:

Komplekso statybos pradėtos šių metų gegužę, o užbaigti jas planuojama iki 2026 metų rugsėjo. Vis dėlto pieno ūkio veiklą numatyta pradėti anksčiau – nuo 2026 metų sausio mėnesio. Projekto parengimu rūpinosi bendrovė „Sava ranga“.

Vietos bendruomenės nauda:

Šis projektas neabejotinai bus naudingas Radviliškio rajono gyventojams. Jis ne tik sukurs naujų darbo vietų, bet ir prisidės prie vietos ekonomikos augimo. Modernūs inžineriniai sprendimai ir pažangios technologijos užtikrins efektyvų ir tvarų ūkio darbą, o vietos gyventojai galės džiaugtis geresnėmis gyvenimo sąlygomis ir didesnėmis ekonominėmis galimybėmis.

Naujasis „Agrokoncerno“ karvių kompleksas – tai puikus pavyzdys, kaip modernios technologijos ir atsakingas požiūris gali prisidėti prie regiono plėtros ir tvarumo užtikrinimo.

Ankstesnis straipsnisRomų kilmės asmenys siaučia rajone: gyventojai raginami saugoti savo namus
Kitas straipsnisRadviliškiečiai antri Raseinių rajone vykusiame šachmatų turnyro etape

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia