Mirtinos avarijos valdininkų neišjudina

0
1435
Administracijai vadovaujanti J.Margaitienė ir sergantį Radviliškio miesto seniūną pavaduojanti jos sesuo V.Dževečkienė didelių problemų dėl miesto apšvietimo kaip ir nemato, nors netinkamai apšviestose pėsčiųjų perėjose žūsta žmonės.

Dienos trumpėja, o naktys ilgėja, tačiau Radviliškio kai kurios vietos apšviestos kaip balanų gadynės laikais. Mieste kas kelis metrus styro apšvietimo stulpai su įmontuotomis lempomis, bet naktimis yra vietų, kur nors pirštu į akį durk. Nepaisant to, kad pagrindinės miesto gatvės netinkamai apšviestose pėsčiųjų perėjose žūva žmonės, atsakingi savivaldybės klerkai didelės bėdos dėl prasto apšvietimo neįžvelgia.

Galva smėlyje

Bėgdamas nuo pavojų, strutis kiša galvą į smėlį. Panašu, kad taip elgiasi ir miesto seniūnija bei savivaldybės administracija. Dar nuo 2008-2009 metų ekonominės krizės radviliškiečiai puikiai atsimena tamsoje skendintį miestą. Tačiau kai Radviliškio rajono savivaldybę valdantys konservatoriai puikuojasi vieninteliai Lietuvoje turintys biudžeto perteklių ir kelis milijonus eurų banko sąskaitoje, toks taupumas nebesuprantamas. O skaudžių ir mirtinų nelaimių akivaizdoje netgi traktuotinas kaip nusikalstamas aplaidumas ar pareigų nevykdymas.

Valdininkai – problemos nėra

Radviliškio miesto seniūnijai laikinai vadovaujanti seniūno pavaduotoja Vigilija Dževečkienė, kuri yra J.Margaitienės sesuo, net nesiteikia atsakyti į žurnalistų klausimus. O kam vargintis, jei miesto gatvių apšvietimu rūpinasi eilinis seniūnijos darbuotojas – elektrikas.

Administracijos direktorė J.Margaitienė bei Statybų ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas bei skyriaus specialistu Klaudijumi Maminsku apžiūrėjo miesto apšvietimą. Prie valdininkų trijulės iš vietinių “baltųjų rūmų” prisidėjo ir seniūnijos inžinierius komunaliniam ūkiui Valdas Miliauskas. Visi tvirtina, kad problemos dėl prasto apšvietimo nėra. „Situacija Savivaldybės administracijos direktorei žinoma. Praėjusią savaitę ji ir Radviliškio miesto seniūnijos specialistai tamsiu paros metu apžiūrėjo Radviliškio miestą. Apžiūros metu mieste nebuvo nustatyta gatvių apšvietimo probleminių vietų. Aukščiau paminėti asmenys apžiūrėjo miestą“, – J.Margaitienės vardu atsakymą atsiuntė Eligija Zoltnerienė, Savivaldybės administracijos atstovė spaudai.

Ne tik radviliškiečiai bei pravažiuojantys pastebi, kad tamsiu paros metu pagrindinėje miesto transporto arterijoje neveikia daugybė lempų, tačiau už mokesčių mokėtojų pinigus gaunantys algą vietos klerkai tvirtina priešingai. Gal jiems vertėtų apsilankyti pas okulistus, kad išrašytų akinius? O gal tyrimą atliko, kai švietė saulė?

Kelių direkcija: nepriimsime, nes netvarkinga

Per Radviliškį einanti A9 kelio atkarpa priklauso Lietuvos automobilinių kelių direkcijai. Jos atstovai tikina, kad kol kas apšvietimas yra Radviliškio rajono savivaldybės žinioje ir jis bus perimtas, kai tik visa perduodama infrastruktūra bus tvarkinga. „Kelių direkcija dar neperėmė apšvietimo tinklų A9 kelyje, kadangi jie nėra techniškai tvarkingi, neatitinka projektinių sprendinių. Savivaldybė informuota ir jos papildomai prašyta ištaisyti defektus“, – tokį atsakymą pateikė Evaldas Tamariūnas, LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadybininkas. Vėliau direkcijos atstovas pateikė dokumentą, įrodantį, kad vyko bendra perduodamo turto apžiūra. LAKD 2020 metų gruodžio ketvirtos dieną parengė LR Vyriausybės nutarimo projektą, pagal kurį LAKD perims A9 kelio apšvietimo infrastruktūrą iš savivaldybės. Netrukus LR Vyriausybė patvirtino nutarimą, deja, dėl savivaldybės neveiklumo perdavimas sustojo.

Mirtinos nelaimės

Prieš porą savaičių mirtinai suvažinėtas radviliškietis – ne vienintelis atvejis. Maždaug prieš metus netinkamai apšviestoje pėsčiųjų perėjoje ties Apsagos degaline taip pat buvo mirtinai suvažinėtas pėsčiasis. 70 metų vyras ėjo per perėją, kai jį parbloškė baltarusio vairuojamas automobilis. Tiesa, nebuvo išsiaiškinta, ar išgėręs vyras per perėją ėjo degant žaliam ar raudonam šviesoforo signalui. Nelaimė atsitiko vos po trijų dienų, kai LAKD pateikė nutarimo projektą. Ir nuo to laiko nepasistūmėta nei žingsneliu į priekį.

Problema pasiekė ir rajono valdžią

Paskutiniame tarybos posėdyje ši problema buvo keliama ir Taryboje. Politikai teiravosi, kas atsitiko su pagrindinės miesto gatvės apšvietimu. Bet ginčytasi ne dėl esmės, o gatvės pavadinimo. Meras Vytautas Simelis netgi susipainiojo ir tvirtino, kad Šiaulių gatvės Radviliškio mieste net nėra. Tad gal valdininkai problemos nesugeba pamatyti, nes politikai sugeba pasiklysti savame mieste? Į politikų klausimus atsakinėjusi J.Margaitienė išsisuko nuo tiesaus atsakymo atskleisdama tik tai, kad vyksta derybos su LAKD. Esą norima perduoti, o vėliau prisidėti finansiškai prie apšvietimo infrastruktūros sutvarkymo kaštų. O tvarkyti yra ką.

Anot LAKD atstovo E.Tamariūno, „perduodamo kelio A9 apšvietimo ruože nuo 55,00 iki 59,9 km veikė tik apie 30 % visų šviestuvų (iš viso ruože 360 vnt.), 21 vnt. šviestuvų gembės pakrypę, nėra statmenos važiuojamajai daliai, visame ruože trūksta 3 vnt. šviestuvų.“

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia